BBC kanalının büyük ilgi gören dizilerinden Doctor Who ilgi çekici gelişmelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Dizide 12. Doktor’a hayat veren Peter Capaldi yeni sezona dair bir detayı ağzından kaçırdı.

Uzun yıllardır ekrana gelen yapımda Jenna Coleman son birkaç senedir Clara Oswald karakterini canlandırıyordu. Sevilen oyuncu geçtiğimiz sezonda hikayeden ayrılmaya karar vermişti. Bu bazı hayranları sevindirirken, bazılarını da oldukça üzmüştü. Ancak belki de bu Clara’yı son görüşümüz değildir.

Bildiğiniz üzere dokuzuncu sezonun Face the Raven isimli bölümünde İmkansız Kız olarak nam salan Clara ölümle yüzleşmişti. Ona veda etmeye hazır olmayan Doktor, zamanı yavaşlatıp hile yaparak onu kurtarmayı başarmıştı. Ancak bu işlem Clara’da ciddi değişikliklere neden olmuş. onun son iki kalp atışı arasında hapsolmasını sağlamıştı. Bu noktada bir anlamda ölümsüzlüğe erişen karakter Doktor ile yollarını ayırdı. Giderken de hayatına devam edebilmesi için Doktor’un zihninden kendisini sildi. Bu sebeple hayranlar Clara’yı bir daha görmeyi beklemiyordu. Fakat gelecek bölümler bizleri şaşırtabilir gibi görünüyor.

The Radio Times sitesinin haberine göre 12. Doktor’a hayat veren Peter Capaldi, Washington’da gerçekleştirilen Awesome Con’a katıldı. Burada gelecek bölümlere dair ciddi bir noktayı ağzından kaçırdı. Tecrübeli oyuncu “Clara’nın anıları Doktor’un zihninden ne kadar başarılı şekilde sildiğinden emin değilim. Ben… normalde sizlere söylememem gereken bir şey açıklamak üzereydim. Yakın zamanda Clara’nın içinde olduğu bir şey çektik.” sözlerini sarf etti.

Peter Capaldi’nin bu sözleri Clara Oswald’ı yeniden göreceğimiz şeklinde yorumlandı. Kesin cevabı almak için dizinin onuncu sezonunu beklememiz gerekecek gibi görünüyor.