Code: Realize oyunu anime uyarlamasıyla karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Sonbahar döneminde yayınlanacak olan bu animeye hazır mısınız?

Tam adı Code: Realize ~Guardians of Rebirth~ olan bu oyun Kasım 2014’te PlayStation Vita için Japonya’da yayınlanmıştı. Ekim 2015’te ise Aksys Games bu oyunu Amerika ve Avrupa’yla buluşturmuştu. Şimdi de bu sevilen oyun animeye uyarlanıyor.

Code: Realize animesi 7 Ekim tarihinde ilk defa ekranlarda olacak ve AT-X üzerinden yayınlanacak. Sadece 7 Ekim’de değil, aynı zamanda 8 Ekim’de Tokyo MX, 10 Ekim’de Sun TV, 11 Ekim’de TV Aichi ve 12 Ekim’de de BS kanalında tekrar izlenebilir olacak.

Oyunun hikayesini animede de göreceğiz. Konuyu hatırlarsak; Londra şehrinin dışında terk edilmiş bir malikanede yaşayan Cardia, dış dünyadan soyutlanmış bir hayat sürmektedir. Cardia aynı zamanda vücudunda tehlikeli ve ölümcül bir zehir taşımaktadır. Bu zehir Cardia’nın dokunduğu her şeyi çürütmekte ya da eritmektedir. Yerli halk gözünde de bir canavar haline gelmiştir.

Babası Cardia’ya en son 2 yıl önce gözlerden uzak bir yaşam sürmesini ve asla aşık olmamasını söylemişti. Ancak bir gün bu izole yaşamı son bulur. Kraliyet Muhafızları’nın eve girmesi ve onu yakalamasıyla hayatı tepetaklak olur ve ardından Cardia Arsene Lupin isimli bir şövalye ruhlu hırsız ile tanışır. Bu tanışmanın ardından da Lupin’in Cardia’nın babasını bulmaya çalıştığı bir macera içinde bulur kendisini. Bu esrarengiz zehrin çözümü de babasında saklıdır…