Tüm heyecanıyla devam eden DC Comics’in Cyborg çizgi romanında beklenmedik şeyler oluyor. Cyborg’un 19. sayısında Victor Stone artık Cyborg değil!

Duydunuz mu bilmiyorum ama Cyborg’un artık yeni bir yaratıcı ekibi var. 19. sayıyla itibaren de yeni bir hikaye başlıyor zaten. Bu yeni hikayeyle de Victor Stone yani Cyborg, Afrika topraklarına gidiyor. Dostu Sarah Charles ile Afrika’ya giden Cyborg, gizemli gök taşlarını araştırmaya başlarlar. Ancak, işin içine girdikçe bu gök taşlarının aslında daha hiç görmedikleri bir şey olduğunu fark ederler. İncelemeye devam ettikçte aslında bu taşların büyü ürünü olduğunu ve pek de iyi amaçlar taşıyan büyü olmadığını anlarlar.

İşler ancak daha da ilginç bir hal alır. Devrimciler kaçarken geride gergedan boynuzu bırakır, içi boş bir gergedan boynuzu. Cyborg bu objeyi eline aldığında da yaşlı bir adam ortaya çıkar. Bu çıkan canlı aslında bir insan değil Jinn’dir ve tabii ki bu objeyi elinde tutanın 3 dileğini gerçekleştirme hakkının olduğunu söyler. Eh, sanırım Cyborg için cevap çok net.

Bu konuşmanın ardında da Cyborg ortadan kalkar, geriye sadece Victor Stone kalır. Tam bir insan olarak.

Ancak bu mutluluk uzun sürmez. Devrimciler geri döndüğünde Victor Stone artık bir kahraman olmadığını bir kurşunla anlar. Kaçıp iyileşse de aslında durum göründüğünden çok karmaşıktır. Devrimcilerin lideri de düşürdüğü bu gergedan boynuzunu geri istemektedir. Ortalık karışırken, Victor Stone’un diğer dileği acaba yeniden Cyborg olmak mı olacak, önümüzdeki sayılarda göreceğiz.