Daniel Radcliffe

Harry Potter evreninde 2016 yılında büyük bir hareketlilik var. 8. Harry Potter hikayesi, Harry Potter and the Cursed Child tiyatro oyunu ve de bu evrenin en son filmi olan Fantastic Beasts and Where to Find Them derken, büyücülük dünyasındaki hareketlilik göz ardı edilemeyecek boyutlarda.

Tüm bu hareketliliğin sonucunda da dikkatlerden kaçmayan bir durum var: Harry Potter’ı beyaz perdede canlandıran aktör Daniel Radcliffe’i göremiyoruz. Peki Radcliffe yeniden Harry Potter olmak ister mi? Sağ kalan çocuk olarak bu görevi bir kez daha sırtlar mı?

İşte böyle düşünen Radio Times, ünlü oyuncuya bu soruyu sormuş. Daniel Radcliffe de konuyla ilgli olarak “Senaryoya bağlı. Aynı şekilde koşullar da tam anlamıyla denk gelmeli. Tüm bunların yanında Harrison Ford’un Han Solo rolüyle ilgili açıklamasını da düşünüyorum. Şimdilik bu soruya cevabım “Hayır” olsa da, gelecek için kesin konuşmuyorum.” diyerek her ne kadar bu rolü düşünmese de ileride yeniden oynayabileceğinin sinyallerini verdi.

Radcliffe’in Harrison Ford karşılaştırması gerçekten tam yerinde olmuş diyebiliriz. Yıllar önce Harrison Ford, Star Wars evreninde oynadığı Han Solo karakterinin Return of the Jedi filminde ölmesini istediğini söylemişti. Yine Return of The Jedi filmi için yapılan etkinliklerin birinde “3 benim için yeterli, o kostümü son kez gördüğüm için memnumun.” demişti. Eh, Han Solo karakterini ne kadar oynamak istediğini buradan anlıyoruz. Ancak ünlü oyuncu yıllar sonra Force Awakens ile yeniden Han Solo rolünde karşımıza gelmişti.

Bakalım gelecekte neler olacak? Daniel Radcliffe yeniden Harry Potter olacak mı?