Netflix‘in sevilen işlerinden Daredevil ekrana dönmeye hazırlanıyor. Dizinin ikinci sezonu için yeni bir teaser paylaşıldı.

Bu dizi bilindiği üzere Marvel çizgi romanlarından televizyona uyarlandı. New York‘ta yaşayan kahramanımızın maceralarını anlatan dizide Charlie Cox başrolde yer alıyor. Cox‘u daha önce Stone of Destiny, The Theory of Everything, Stardust gibi yapımlarda izlemiştik. Ancak oyuncunun başarılı performansıyla ismini duyurduğu yapım Daredevil oldu. Çizgi roman sevenlerin çok beğendiği bu yapımda ona Deborah Ann Woll, Elden Henson, Elodie Yung, Jon Bernthal, Stephen Rider ve Vincent D’Onofrio gibi isimler eşlik ediyor. Bu yapım Hell’s Kitchen‘da adalet isteyen Matt Murdock karakterini merkezine alıyor. Ufak yaşta görme yetisini kimyasallar yüzünden kaybetmiş olan Matt, gündüzleri bir avukat olarak çalışıyor. Geceleriyse adaleti güç kullanarak arıyor.

Geçtiğimiz yıl ilk sezonu Netflix üzerinden yayımlanan dizi büyük beğeni toplamıştı. Marvel‘ın sinematik evrenindeki dizilerde farklı yapısı, karakterin aslına uygun ekrana aktarımı, yapımın yetişkinlere yönelik oluşu gibi farklı ögeler takdir edilmişti. Daredevil ile başlayan Netflix – Marvel ortaklığı Jessica Jones ile devam etmişti. Bu anlaşma kapsamında daha üç dizi daha Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak. Ancak ondan önce Daredevil’in ikinci sezonunu izleyeceğiz.

Merakla beklenen yeni bölümler için bir teaser paylaşıldı. 25 saniye uzunluğundaki tanıtımda kahramanımızı komple kırmızı kostümüyle görüyoruz. Fonda “İşin daha bitmedi. Bang!” diyen bir ses bize eşlik ediyor.

Daredevil ikinci sezonun tamamıyla 18 Mart‘ta geri dönecek. Diziden paylaşılan tanıtımı da aşağıda bulabilirsiniz.