darth vader

Star Wars serisinin efsanevi kahramanlarından Darth Vader, Rogue One: A Star Wars Story filmiyle birlikte beyaz perdeye geri dönecek.

Star Wars serisi birçok sinemaseverin gönlünde farklı bir yere sahip. İlk kez 1977’de izleyici karşısına çıkan yapım geniş kitleler tarafından seviliyor. Öyle ki geçen seneler bu yapıma olan ilgiyi azaltmaya yetmedi. J. J. Abrams da geçtiğimiz aralık ayında Star Wars serisini The Force Awakens ile beyaz perdelere geri döndürdü. Film sağlam bir gişe hasılatı elde ederek rekorları alt üst etti. Elbette yeni Star Wars filmleri de yolda. Üstelik hepsi güncel hikayeleri anlatmayacak. Geçmişe gidip Han Solo gibi karakterlerin gençliklerini ya da daha önce tanışmadığımız kahramanların maceralarını göreceğiz. İşte Rogue One: A Star Wars Story ikinci kategoride yer alıyor.

Rogue One filminde A New Hope’da yok edilen Death Star’ın planlarının çalınma sürecine şahit olacağız. Felicity Jones’un canlandırdığı ana kahramanımız neredeyse imkansız kabul edilen bu önemli görevi üstlenecek. Gareth Edwards’in yönettiği bu filmin senaryosunu John Knoll kaleme alıyor. Filmde Felicity Jones’un yanı sıra Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Diego Luna, Forest Whitaker, Ben Mendelsohn, Jiang Wen, Donnie Yen ve Riz Ahmed gibi isimler rol alıyor.

Elbette bu filmde bahsi geçen olayların yalandığı dönemde Darth Vader hayatta olacak. Lucasfilm’den yapılan açıklamaya göre bu efsane kahraman kısa bir şekilde Rogue One’da görünecek. Sahnesi kısa ancak oldukça önemli bir an olacak. Üstelik Darth Vader karakterini yeniden James Earl canlandıracak.

Merakla beklenen Rogue One: A Star Wars Story dünya genelinde 16 Aralık’ta gösterime girecek.