Dark Nights: Metal etkinliğiyle yeni karakterler görme şansı elde etmiştik. Kimisini uzun uzun okuma şansı elde etmiş kimisini de sadece kısa bir anda görebilmiştik. Ancak, DC Comics Dark Matter düzlemi ile genişleyen evrenine yeni nesil kahramanları bizlere sunuyor.

Birkaç ay önce New Age of DC Heroes (DC Kahramanlarının Yeni Çağı olarak çevirebiliriz) resmen duyurulmuş ve yeni karakterlerin yani kahramanların olduğu çizgi roman serilerinin başlayacağı belirtilmişti. Bu seriler de başladı. Bir yandan DC, kısa reklam videolarıyla bu karakterleri ön plana çıkarırken, diğer yandan çizgi roman serilerine ağırlık veriyor. Jim Lee, John Romita Jr., Scott Snyder, Dan DiDio gibi ünlü isimlerin yer aldığı bu kahramanlara gelin hızlıca bir bakalım. DC’nin yeni reklamlarını da haberimizin sonunda bulabilirsiniz.

DC Comics New Age

Damage

En başta hükümetin bir savunma sistemi olarak ortaya çıktı. Ethan, hükümet tarafından süper güçlü bir canavara dönüştürüldü. Eh, sonuçta nükleer bombadan çok daha etkili ve çok daha ucuzdu. Ethan, bu yeni güçleriyle tam anlamıyla bir yıkım makinesine dönüşüyor, etrafındaki kimseyi görüp tanımadan kontrolsüzce yok ediyor. Bu güçleri de bir gün içinde bir saatliğine serbest kalıyor. Ethan güçlerini kontrol etmeye çalışırken adeta saatli bomba gibi geziyor.

DC Comics New Age

Silencer

DC Evreni’nin en ölümcül suikastçisini gördünüz mü? Güçlü, eğitimli ve gizliliğini sağlayan metainsan yetenekleriyle Silencer tam anlamıyla yenilmez gözüküyor. Yani öyleydi. Gözüküyordu. Leviathan’ın baş suikastçisi olarak uzun yıllar görev yapsa da en sonunda emekliliğini isteyip, sağ bir şekilde oradan kaçabildi. Şimdi kendisi normal bir hayat sürüyor. Ancak, geçmişi peşini bırakmayacak gibi…

DC Comics New Age

Sideways

Dark Nights: Metal olayları sırasında lise öğrencisi Derek James Dark Matter düzlemine açılan bir yarığın içine düşer. Bu olayldan sonra da özel güçler kazanır. Sideways adını alan James, istediği zaman düzlemsel yarıklar yaratabilmektedir. Tabii ki bu yarıklar arasından da istediği gibi geçebilmektedir. Ancak, bu gücün bir etkisi de vardır. Yarattığı bu yarıklar uzay-zaman düzleminin dokusunu bozmaktadır!

DC Comics New Age

The Terrifics

Dark Nights etkinliğinin Metal çoklu evreninden ortaya çıkan The Terrifics adındaki bu ekip hem keşfetmenin heyecanı hem de umut dolu bir gelecek duygularıyla bir araya geldi. Mr. Terrific, Metamorpho, Plastic Man ve Phantom Girl yaşadıkları trajik olay sonucunda bir araya gelir. Şimdi bu ekipteki herkes evine dönmek için birbirine güvenmek zorundadır.

DC Comics New Age

The Immortal Men

DC Evreni’nde gizli bir bölüm vardır. Zamanın başından beri insanlığı gölgelerin içinden gizlice koruyan savaşçılar olduğu söylenir. Ölümsüz savaşçılar… House of Conquest’e karşı savaşını sayılamayacak kadar çok uzun yıllardır veren Immortal Men ekibi umutsuz bir durumdadır. Operasyonlarının merkezi olan Campus, vahşi bir saldırıya uğramıştır ve Immortal Men son bir umutla yardım aramaktadır. Bu yardımı ve umudu da Caden Park isimli metainsanda bulacaktır. Peki Immortal Men sağ kalmayı başarabilecek mi?

DC Comics New Age

The Curse of Brimstone

Joe Chamberlain New York’ta yaşayan sıradan bir genç olarak gözükse de aslında kendisi -pek bilinçli bir şekilde olmasa da – şeytanla anlaşma yapmış biri! Bu anlaşmanın sonucunda da şeytan onu Brimstone olmak üzere lanetlemiş. Şimdi sahip olduğu bu devasa güçle Brimstone, kendisini bu hale getiren şeytanı arıyor. Ancak, kahramanlıkları olsa da bu lanet yüzünden her an kendisini içten içe yakan korkunç acıya da katlanmak zorunda.

DC Comics New Age

New Challengers

Orijinal Challengers’ın harikalığı geri dönüyor! Yeni ekip ve yeni görevlerle birlikte ödünç alınmış zamanı yaşayan ve ölümden kaçan New Challengers ekibi Challengers Dağı’ndan başlayarak maceralarına yeniden başlıyor.

DC Comics New Age

The Unexpected

Geçmişteki hatalarını telafi etmek isteyen ve bu hataları düzeltmeyi amaçlayan kahramanlardan oluşuyor The Unexpected ekibi. Kahramanlara ikinci şansı veren The Unexpected, maceralarıyla aramızda olacak!