Dead Rising 4

E3 konferansı gerçekten çok hareketli geçiyor! Battlefield 1, Gwent kart oyunu derken, Dead Rising 4 de duyurulan oyunlar arasındaki yerini aldı.

Bir süredir söylentilerle adından söz ettiren Dead Rising 4, sonunda resmi olarak duyuruldu ve ilk tanıtıcı fragmanı da yayımlandı.

Yeni Dead Rising oyunu, ilk oyundan 16 yıl sonrasını konu alıyor. Frank West Willamette, Colorado’ya geri dönmüş ve yeni zombi düşmanlarına karşı savaşına başlıyor.

Yeni oyunla birlikte, yeni zombi türleri de tanıtıldı. Frank West’in karşısında olacak yeni türlerden ilki “the Fresh” adıyla karşımıza geliyor. Yeni zombiye dönüşmün olan yaratıklar olarak karşımıza gelen bu tür, korkunç hızlı ve vahşi olarak tanımlanıyor. Bir diğer yeni tür ise “the Evo”. Çok güçlü ve çok hareketli olan bu tür de, vahşi hayvanların avlanma hareketlerini taklit edebiliyor. Dead Rising 4’ün ilk oynanış videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Dead Rising 4 ile dört oyuncuya kadar birlikte oynayabilecek ve oyundaki görevleri birlikte yapabileceksiniz. Aynı zamanda oyunda EXO kıyafetler de olacak. Sevilen karakterimiz Frank böylece inanılmaz güçlere ve silah gücüne sahip olabilecek.

Dead Rising 4

Oyunun Xbox One ve PC platformlarında yayımlanacağı duyurulsa da, çıkış tarihiyle ilgili henüz net bir tarih verilmedi. Ancak, oyunun 2016 tatil sezonunda çıkması bekleniyor.