deadpool 2

2016 yılının en başarılı yapımlarından kabul edilen Deadpool’un devam filmi için hazırlıklar devam ediyor. Eğer sıkı çalışma süreci başarılı sonuçlanırsa filmin çekimlerine 2017 senesinin başlarında başlanacak.

Marvel çizgi romanlarından uyarlanan Deadpool Rated R yani +18 uyarısıyla gösterime başlamıştı. Gişede ciddi başarılar elde etmek isteyen yapımlar genelde tüm izleyici kitlesine hitap etmeye ve böylece daha çok izleyici çekmeye çabalıyor. Ancak bunun için cinsellik, kan, şiddet gibi ögelerin hikayeden çıkartılması gerekiyor. Elbette Deadpool’un karakterini ve maceralarını düşününce bu pek de mümkün değil. 20th Century Fox da riskli bir karar alarak Deadpool’u herkese uygun hale getirmeye çabalamadı. Bu da yapımın gişede sağlam bir kar elde etmesini sağladı. 126. gününde vizyon macerasını sonlandıran yapım Amerika’da 135 milyon dolarlık hasılata ulaştı. Amerika dışındaki ülkeleri de hesaba katınca kar 775.7 milyon dolara ulaşıyor. Elbette bu ciddi başarı ödülsüz kalmadı. Daha Deadpool yeni vizyona girmişken ikinci filmin geleceği açıklanmıştı.

Peki Deadpool 2’nin çekimlerine ne zaman başlanacak? Projenin yapımcılarından Simon Kinberg’e göre 2017 senesinin başlarında set fotoğraflarını göreceğiz. Bu konu hakkında Collider’a konuşan Kinberg “Paul Wernick ve Rhett Reese şimdilerde yeni filmin senaryosu üzerinde çalışıyor. Hikayenin yakın zamanda tamamlanacağını umuyoruz. Dolayısıyla planımız önümüzdeki yılın başında çekimlere başlamak olacak.” sözlerini sarf etti.

Deadpool 2’nin akıbeti merak edilirken, Hugh Jackman’ın rol aldığı Wolverine 3 filminin çekimleri de tam gaz devam ediyor. Şimdilik Deadpool’un yeni maceralarını ne zaman göreceğimiz belli değil.