Bu yılın merakla beklenen işlerinden Deadpool sonunda bugün vizyona girdi. Filme dair ilk sansür haberi de Hindistan’dan geldi.

Marvel çizgi romanlarından 20th Century Fox tarafından uyarlanan film kahramanımızın karakteri gereği yetişkinlere yönelik bir şekilde vizyona girdi. Deadpool’da çıplaklık, sevişme, kan gibi faktörlerin yer alması Çin’den çoktan veto yemesine neden olmuştu. Bu şahane filmi Çin halkı izleme şansına erişemeyecek. Hindistan’daysa durum biraz daha farklı. Yapılan düzenlemelerle film küfürlü konuşmalar, çıplaklık ve şiddetten arındırılmaya çalışıldı. Ortaya nasıl bir şey çıktı, gerçekten hayal dahi edemiyorum. Sonucun Deadpool’a benzemeyeceği kesin gibi görünüyor.

Yönetmen koltuğunda Tim Miller’ın oturduğu bu filmin senaryosunu Paul Wernick ve Rhett Reese ikilisi birlikte kaleme aldı. Başrolde karşımıza ünlü oyuncu Ryan Reynolds çıkarken filmde ona Morena Baccarin, Ed Skrein, T. J. Miller, Gina Carano, Brianna Hildebrand, Rachel Sheen, Isaac C. Singleton Jr ve Stefan Kapičić gibi sevilen isimler eşlik ediyor.

Tüm bunların yanında geçtiğimiz gün haberini duyurduğumuz gibi Deadpool’un devam filmi için çalışmalara başlandı. Fox, bu çalışmalara daha ilk film vizyona girmeden başladı. Bu durumda stüdyonun uyarlama yapıma olan güvenini ortaya koyuyor. Şimdilik Deadpool 2’nin çekimlerin ne zaman başlayacağı ya da vizyon tarihi belli değil.

Çekimleri Kanada’nın Vancouver şehrinde gerçekleştirilen film tüm dünyada 12 Şubat’ta vizyona girdi. Hepinize şimdiden spoilersiz ve keyifli seyirler diliyoruz.