Deadpool filmi, beklentileri fazlasıyla karşılayarak sinema tarihinin şubat ayı en iyi hasılat rekoruna ulaştı.

Uzun süredir heyecanla beklenilen Deadpool, 12 Şubat tarihinde seyirci karşısına çıktı. Beklentileri fazlasıyla karşılayan ve seyirciyi tatmin eden Deadpool, çizgi roman sayfalarındaki başarısını gişeye de taşıdı. Şubat ayında vizyona giren filmler arasında en yüksek hasılata ulaşmasının yanında R dereceli (17 yaş altı seyirciler için ebeveyn ile birlikte izleme zorunluluğu) film türünde de en yüksek hasılatı elde etti. Tüm bunların yanında en yüksek 7. hasılata sahip süper kahraman filmi oldu!

Filmin yayımlanmasının ardından üç gün geçmişken, Tim Miller’ın yönetmenliğini yaptığı süper kahraman filmi Deadpool, Amerika’da 135 milyon dolarlık hasılata ulaştı! Dördüncü güne ilerlediğimiz şu saatlerde, Amerika’da filmin 150 milyon dolar gişe hasılatına ulaşması bekleniyor. Diğer filmlerle karşılaştırdığımız zaman geçen sene aynı zamanlarda yayımlanan Fifty Shades of Grey‘in hasılatlarını da adeta paramparça ediyor. En sevindirici haber bu oldu sanırım. R dereceli filmler olarak baktığımız zaman, 2003 yılımda yayımlanan The Matrix Reloaded‘ın rekorunu da kırdı!

Uluslararası piyasaya baktığımızda, 125 milyon dolarlık kazancın ardından Deadpool‘un filmi toplamda 260 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı! Filmin 58 milyon dolarlık bütçesi olduğunu hatırlarsak, bu başarıyı daha iyi anlayabiliriz. Deadpool bu hasılat rekoruyla birçok süper kahraman filmini de geride bıraktı.

Bu filmler arasında Spider-Man ($114.8M), Iron Man 2 ($128.1M),Guardians Of The Galaxy ($94.3M), Captain America: The Winter Soldier ($95.0M), Man Of Steel ($116.6M) ve tüm X-Men filmleri (X-Men 3 – $102.8M; Days Of the Future Past – $90.8M) bulunuyor. Gerçekten başarılı bir sonuca ulaşan filmin yıldızı Ryan Reynolds, yıllar sonra hayalini gerçekleştirerek, filmin başrolü olduğu kadar yapımcılığını da yaparak Deadpool’u çok başarılı bir şekilde ekranlara taşıdı.

Diğer filmlere bakacak olursak da, How to Be Single ve Zoolander 2 filmleri 18 milyon ve 15 milyon dolarlık hasılatlar elde ettiler. 29 Ocak tarihinde yayımlanan Kung Fu Panda 3 ise, bu süreç sonunda 225 milyon dolar hasılat elde etti.

Deadpool ve Ryan Reynolds’u bu başarılı film ve gişe hasılatından dolayı tebrik ediyoruz.