Deadpool Hasılat

Beklentileri fazlasıyla karşılayan ve büyük bir başarı elde eden Deadpool filminin, beyaz perdeyle buluşmasının 126. gününce, 20th Century Fox, resmi olarak filmin gösterimin bittiğini duyurdu.

Peki toplamda ne kadar hasılat elde etti?

Box Office Mojo değerlerine (ve tabii yine 20th Century Fox’un açıklamasıyla) bakınca, domestik olarak Deadpool 363 milyon dolar hasılata ulaştı!

Filmin yayımlanmasının ardından üç gün geçmişken, Tim Miller’ın yönetmenliğini yaptığı süper kahraman filmi Deadpool, Amerika’da 135 milyon dolarlık hasılata ulaştı! Diğer filmlerle karşılaştırdığımız zaman geçen sene aynı zamanlarda yayımlanan Fifty Shades of Grey‘in hasılatlarını da yerle bir etti. R dereceli filmler olarak baktığımız zaman, 2003 yılımda yayımlanan The Matrix Reloaded‘ın rekorunu da kırdı! Aynı zamada R-dereceli filmler için en iyi açılış hasılatını da elinde bulunduruyor.

Deadpool yayına girdiği haftada cuma günü 47.5 milyon dolar, cumartesi günü 42.6 milyon dolar, pazar günü 42.6 milyon dolar ve pazartesi günü de 20 milyon dolarlık hasılata ulaşmıştı. R dereceli filmler için kırılması zor bir performans rekoruna imza attığını da belirtmek gerekir.

Domestik olarak karşılaştırma yaptığımızda ise, Deadpool en iyi ikinci hasılata ulaşan film olarak karşımıza geliyor. Deadpool’un üstünde ise Captain America: Civil War bulunuyor!

Uluslararası gösterimde 412.6 milyon dolara ulaşan Deadpool, toplamda 775.7 milyon dolarlık gelir elde etti!

Yönetmen koltuğunda Tim Miller’in oturduğu Deadpool’da başrolü Ryan Reynolds üstleniyor. Ona Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, T.J. Miller, Rachel Sheen, Taylor Hickson, Andre Tricoteux ve Brianna Hildebrand gibi isimler eşlik ediyordu.

Burada kanser teşhisi konulan Wade Wilson tedavisinin mümkün olmadığını öğreniyordu. Son çare olarak deneysel bir tedaviye dahil oluyor. Bu işlemin onun süper gücünü ortaya çıkartıp, vücuda yayılan kanseri durdurması gerekiyor. Zorlu işlemler sonucu hızlı iyileşme özelliği kazanan kahramanımız vücudunun kanseri devamlı tedavi etmeye uğraşması yüzünden bakılması zor bir hale bürünüyordu.

2016’nın belki de en çok beklenen filmlerinden biri olmasının yanında, bu beklentinin sonucunu da gişedeki başarısıyla kanıtlamış oldu.