Deadpool Hasılat Rekoru

Deadpool, gişede rekora doymuyor! En sevilen anti-kahramanımız Deadpool, beyaz perdedeki başarısıyla adeta para basıyor!

Bu hafta sonu elde edilen toplam hasılata baktığımız zaman Deadpool gişedeki başarısına 40 milyon dolar daha ekleyerek, dünya çapında toplamda 600 milyon dolarlık hasılata ulaştı! The Matrix Reloaded’ın dünya çapınca 742 milyon dolarlık hasılat elde ettiğini düşününce, Genel görünüme baktığım zaman ise, American Sniper 547 milyon, The Passion of the Christ da 612 milyon dolarlık hasılatlarıyla ilk 4’te yer alıyor. Deadpool, önümüzdeki dönemde R-dereceli filmler kategorisinde en yüksek hasılata ulaşabilecek ve The Matrix’i tahtından kaldıracak gibi gözüküyor.

Filmin bu başarısı ayrıca Ryan Reynolds’a da yarıyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre, film için 2 milyon dolar alan Reynolds, filmin gişedeki başarısına göre ekstra ödeme de alabilecek. Şu an ki gişe hasılatlarına baktığımız zaman Ryan Reynolds bonuslarla beraber 10 milyon dolarlık bir gelire ulaşacak. Hasılatlardaki artışa göre, Reynolds daha da fazla para kazanabilecek.

Deadpool filminin bu kazancının ardından diğer bir söylenti de, Ryan Reynolds’ın ajansı ikinci film için daha yüksek bir ücret içeren anlaşma yapmaya çabaladığı oldu. İlk filme bakınca, ikinci filmin de yüksek hasılata ulaşacağı ortada ancak paraya odaklanılması ne tarz sorunlar çıkarır -çıkarabilir- bilinmez.