Marvel çizgi romanlarının sevilen kahramanlarından Deadpool geçtiğimiz hafta adından bolca söz ettirmeyi başardı. Kahramanımızın beyaz perdeye uyarlanan macerası gişede büyük bir başarı elde etti. Öyle ki, 20th Century Fox’un R rated (+17) filmleri arasındaki en iyi açılışı yaptı. Ancak hayranlar bu başarıyla yetinmeye niyetli gibi görünmüyor.

NBC kanalında ekrana gelen Saturday Night Live, her hafta başka bir ünlü ismi sunucu olarak ağırlıyor. Bu isim aynı zamanda skeçlerde de rol alıyor. Ortaya devamlı güncel ve keyifli bir program çıkıyor. Kahramanımızın hayranları da favori kahramanlarını bu programda görmek istiyor. Bu yüzden de change.org üzerinden “Have Deadpool host Saturday Night Live” imza kampanyası başlatıldı. An itibariyle de 66.800 imza toplandı. Kampanyanın hedefine ulaşması için şimdilik 8.200 kadar daha imza daha gerekiyor. Siz de kampanyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Change.org’daki kampanya sayfasında “Hepimiz fragmanları, dergi kapaklarını, viral videoları ve reklam tabelalarını gördük. Geriye Deadpool’un (Ryan Reynolds’ın) yapacağı ne kaldı? Saturday Night Live’ı Deadpool olarak sunmak! Kahramanımızı skeçlerde görmek, 4. duvarı yıkması, ulusal kanal için hafifletilmiş mizahı nasıl komik olmaz ki?” sözlerine yer veriliyor.

Bilindiği üzere 12 Şubat’ta vizyona giren Deadpool filminde Wade Wilson’un hikayesi anlatılıyor. Eskiden özel kuvvetlerde görev yapan Wilson, geri döndükten sonra kendince sıradan bir hayat yaşıyor. Vanessa isminde kendisi için şahane bir kadınla tanışıyor ancak ileri derecede kanser hastası olduğunu öğrenmesiyle hayatı alt üst oluyor. Tedavi umudu kalmayan adam ani bir kararla son şans olarak gördüğü bir deneye katılıyor. Bu da ona ızlandırılmış iyileşme yeteneği veriyor. Kahramanımızın asıl macerası da işte bu noktadan sonra başlıyor.

Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, T.J. Miller, Rachel Sheen gibi isimlerin yer aldığı Deadpool filmi hala sinemalarda…