Bu yılın başında gündemden düşmeyen Deadpool’un Blu-Ray versiyonu sonunda satışa çıktı. Bu vesile ile filmin yapım aşamalarına dair özel videolar da izleyicilerle paylaşılmış oldu.

Yayımlanan videolardan ilkinde filmde yer alan mutantlardan biri olan Colossus’un nasıl yaratıldığından bahsediliyor. İnsan gibi hareket eden ve davranan ancak temelde teni kocaman bir ayna gibi olan Colossus’u beyaz perdeye aktarmak için yoğun bir çalışma gerekiyor. Sahneler hem karakter varken, hem de yokken çekiliyor. Çekim yapılan alanın 360 derecelik görüntüleri alınıyor. Kullanılan metal toplarla ortamda ışığın ne şekilde yansıdığı ölçülüyor. Tüm bunlar Colossus karakterinin olabildiğince çizgi romana uygun şekilde sinemaya aktarılması için yapılıyor.

Bir sonraki videoda Deadpool’un en ilgi çeken sahnelerinden birinden, motorsikletli kovalama anlarından bahsediliyor. Bu anların olabildiğince gerçekçi çekilebilmesi için harcanan emek gözler önüne seriliyor. Çekimler yoğun bir planlama ve prova sürecinin ardından gerçekleştiriliyor. Sahnede motorsikleti ve Deadpool’u takip etmesi için New Orleans’tan çok yetenekli bir motorcu getirdiklerini, onun kullandığı kameralarla dolu aracın şimdilik sektörde tek olduğunu anlatıyorlar.

 

Son videodaysa Ryan Reynolds’un Deadpool karakterini canlandırmak için yaratılmış olduğundan bahsediliyor. Uzunca zamandır bu karakteri beyaz perdeye aktarmak için çabalayan Reynolds, karakterin tüm nüanslarını verebilecek potansiyele sahip bir isim olarak görülüyor. Şanslı bir oyuncu romantizm, aksiyon ve eğlence gibi faktörleri kariyerinde farklı yapımlara sığdırmayı başarırken, onun tüm bunları tek bir filmde yaptığına değiniliyor.