Yakında vizyona girecek filmiyle karşımıza çıkacak olan Deadpool erkekleri kanser konusunda uyarıyor

Marvel‘ın çenesi düşük kahramanı Deadpool filminin tanıtım kampanyası son hız devam ediyor. Ana karakterimiz her geçen gün yeni bir video ile izleyici karşısına çıkıyor. Film için paylaşılan son videoda Deadpool, erkek izleyicileri testis kanserine karşı dikkatli olmaları için uyarıyor.

Ryan Reynolds‘ın hayat verdiği kahramanımız ortalama bir dakika uzunluğundaki bir videoda erkeklerin nasıl kendilerini muayene edebileceklerini dile getiriyor. Bunu da işin içine kendi tarzını katarak yapıyor. Kahramanın köken hikayesinde de kanser etmeninin yer alması bu videoyu daha sağlam bir temele oturtuyor. Bilgilendiren bu tanıtım aynı zamanda bir şöminenin önünde ve bilardo masasının üzerinde çekilmesiyle yüz güldürüyor.

Marvel çizgi romanlarından beyaz perdeye taşınan Deadpool filmi içerdiği +18 ögelerle dikkat çekiyor. Böylece daha şimdiden bizleri alıştığımız süper kahraman filmlerinden farklı bir maceranın beklediğini belli ediyor. Fragmanlara göre Wade Wilson‘a önce kanser teşhisi konuluyor ancak hastalık bir türlü tedavi edilemiyor. Bu da onun umutlarının giderek kaybolmasına neden oluyor. Wade, son çare olarak kendini bir deneye dahil ediyor. Bunun sonucunda da hızlandırılmış iyileşme yeteneğine kavuşuyor. Ancak vücudunun kanseri devamlı olarak tedavi etme çabasından dolayı teni bakılması zor bir hale bürünüyor. Bu deneyle birlikte Wade Wilson, tanıdığımız umarsız kahraman Deadpool‘a dönüşüyor.

Çizgi roman hayranlarının merakla beklediği bu filmde Ryan Reynolds‘ın yanı sıra Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, T.J. Miller, Rachel Sheen, Taylor Hickson, Andre Tricoteux ve Brianna Hildebrand rol alıyor. 12 Şubat‘ta vizyona girecek film için paylaşılan testis kanseri farkındalığı videosunu aşağıda bulabilirsiniz.