Deadpool vs Old Man Logan çizgi romanın duyurusunu birkaç ay önce yapmıştık. Üçüncü sayıya ulaşan bu çizgi romanda da beklenmedik bir şey oldu. Deadpool, Wolverine’in pençelerine sahip oldu! Ya da çaldı demek daha doğru olur sanırım.

Sevilen kahramanlar Deadpool vs Old Man Logan çizgi romanında bir araya gelmişti. İkilinin anlaşmazlıklarını okumak çok keyifli olsa da yeni bir mutantın hikayeye dahil olmasıyla işler biraz karmaşık bir hal almıştı. Aynı Logan filminde Laura Kinney ile olduğu gibi, bu sefer hem Wade Wilson hem Logan bu mutanta yardım etmek ister çünkü kendisi silah olarak kullanılmak istenmektedir.

Omega seviyesinde güçleri olduğunu söylenen bu yeni mutant kızımız Maddie yakalanır. Deadpool ve Logan da onu kurtarmak için peşine düşer. Ancak işler bu kadar kolay gitmez ve bizimkiler de Maddie ile birlikte hapsedilir. Bu hapsolma sırasında da bizimkileri kaçıran laboratuar efsanevi Wolverine yani Weapon X üzerinde çalışma yapma fırsatını da kaçırmaz. Ancak, biri onlardan daha hızlı davranır!

Maddie’nin cansız olan her türlü nesneyi teleport edebilme yeteneğine sahip olduğunu öğrenmemizin ardından, deney masasında bağlı bir şekilde yatan Logan’ın adamantiyum iskeletini yani pençelerinin asıl kaynağını alıp Deadpool’a transfer eder. Yani Deadpool Maddie sayesinde Wolverine’in pençelerini çaldı demek daha doğru olur sanırım. Geçici bir süre olduğunu düşünsem de Deadpool’u pençelerini çıkarmış bir şekilde görmek güzel oldu.

Deadpool Wolverine