Netflix’in Death Note filmi ciddi derecede negatif eleştiriler alsa da orijinal yaratıcılarından övgü geldi. Death Note’un yaratıcısı Tsugumi Ohba övgü yağdırdı.

Bildiğiniz gibi Adam Wingard’ın yönetmenliğini yaptığı Netflix’in Death Note filmi hem kritiklerden hem de hayranlar çok büyük oranda negatif yorum aldı. Orijinal hikayenin özünü yakalayamamış, pek de anlaşılamamış bir film karşımıza gelmişti. Yani çıplak ayakla gezmekle L olunmuyor sadece bunu gördük. Ancak, Death Note’un çizeri Tsugumi Ohba film hakkında fazlasıyla olumlu bir yorum yaptı.

Beklediğimden daha ilginçti. Her parçası fazlasıyla yüksek kaliteli ve şıktı. Kesinlikle Hollywood’un Death Note’u olmuş. Bence geniş bir kitle bu filmi sevecektir, sadece hikayenin orijinal hayranları değil. Çünkü orijinal hikayeden farklı olan kısımlar da var.

Açıkçası Ohba-san’ın kendi eserinin uyarlamasını kötüleyeceğini düşünmüyorum. Yani pek mümkün değil. Ama en azından hayranlar olarak bu filmin olmadığını açıkça söyleyebiliriz. Bakalım, umarım devam filmi gelmez.