deep purple

Modern rock ve heavy metal soundunun yaratıcılarından efsanevi grup Deep Purple,Expo 2016 için Antalya’ya geliyor.

“Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” oluşturmak mottosuyla açılan Türkiye’nin ilk EXPO’su önemli isimleri ağırlıyor. “EXPO 2016 Antalya”, 5 Temmuz’da müzik tarihinin gelmiş geçmiş en büyük gruplarından Deep Purple ile müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Gitar Virtuozu Steve Morse Gruba Dahil Olmuştu

EXPO 2016 Antalya önemli starlara ev sahipliği yapıyor. EXPO bugüne kadar Jose Carreras, Emma Shapplin, Grammy ödüllü grup Maroon 5, efsanevi Simply Red, İngiliz Status Quo, Dj Afrojack gibi dünyaca ünlü sanatçıları ağırladı. Hala yerli-yabancı binlerce seyirciye unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor. Rock müzik tarihinin en önemli virtüözlerini yetiştiren Deep Purple, ‘klasik kadrosu’ Ian Gillan, Roger Glover ve Ian Paice’in şarkılarını çalacak. Ayrıca Jon Lord’un hayatını kaybetmesinin ardından gruba katılan Don Airey’i ile efsane şarkıları Antalya’da binlerce müzikseverle buluşturacaklar. Bunlar arasında ‘Smoke One The Water’, ‘Child In Time’, ‘Perfect Strangers’, ‘Black Night’, ‘Highway Star’ ve ‘Sometimes I Feel Like…’ gibi şarkılar yer alıyor. Çok yönlü gitar virtuozu Steve Morse’un gruba katılmasıyla en istikrarlı kadrosuyla yoluna devam eden Deep Purple, EXPO 2016 Antalya’da müzik ziyafeti yaşatacak.

EXPO 2016 Antalya, sürpriz konserler, sergiler, uluslararası sempozyumlar, çocuk kongreleri, sahne sanatları ile kentin sosyal ve kültürel hayatına renk katmaya devam edecek.