Yönetmenliğini Peter Berg’in üstlendiği Deepwater Horizon filmi için ilk tanıtım izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Deepwater Horizon, 20 Nisan 2010 senesinde Meksika’da yaşanan gerçek bir olaya dayanıyor. Burada ana karakter olarak karşımıza Mike Williams çıkıyor. Bir elektrik teknisyeni olan bu adamın bir grup çalışanın liderliğini üstleniyor. İnsanlar tarafından yaratılan en büyük felaketlerden birinde onların büyük cesaret göstermesine sebep oluyor. Bu olayı bizler BP’nin sebep olduğu rezalet olarak da biliyoruz. Gulf of Mexico bölgesinde BP’nin sahip olduğu Macondo Prospect büyük bir felakete neden oluyordu. Bu bölgede büyük oranda petrol onların hatası sebebiyle denize karışıyordu. İşte Hollywood bu olayı da beyaz perdeye taşımakta gecikmedi. Yaşananlardan altı sene sonra olaydan bir kahramanlık hikayesi çıkartmayı başardılar.

Deepwater Horizon filminde kahraman elektrik teknisyenine Mark Wahlberg hayat veriyor. Yapımda ona Kurt Russell, John Malkovich, Dylan O’Brien, Gina Rodriguez ve Kate Hudson gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

Lionsgate firmasının Summit Entertainment aracılığıyla yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosunu Matthew Sand ve Matthew Michael Carnahan (The Kingdom) birlikte kaleme aldı. Yapımcılık göreviniyse Jeff Skoll ile Jonathan King üstleniyor.

Yakın zamanda yaşanan bir felaketi konu eden Deepwater Horizon, Amerika’da 30 Eylül 2016’da vizyona girecek. Ülkemizde ne zaman izleyici karşısına çıkacağı şimdilik belli değil.