digiturk

Geçtiğimiz günlerde altıncı sezon finaliyle ekrana gelen Game of Thrones, ilk bölümünden itibaren Digiturk’ün Dizimax Sci-Fi HD kanalında olacak.

2011 senesinde ekrana gelmeye başlayan yapım son yılların en çok konuşulan dizilerinden biri olmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere bu yapım George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire kitabından David Benioff ve D.B. Weiss tarafından uyarlanıyor. Amerika’da HBO kanalında yayımlanan dizi her bölümüyle olay yaratıyor. Pazartesi günleri yeni bölümü izleyene kadar keyif kaçıran detaylardan (spoiler) kaçma mücadelesi veriliyor.

Game of Thrones: Westeros’ta Taht Mücadelesi

Toplamda 26 kez Emmy Ödülü kazanan yapımı dizinin yaratıcılarından David Benioff “Ortadünya’da geçen The Sopranos” sözleriyle tanımlıyor. Burada Westeros ya da Yedi Krallık’ta nüfus sahibi olan aileler Demir Tahtı ele geçirmek ya da ittifak kurarak güçlerini arttırmak için mücadele veriyor. Herkesin ilgiyle takip ettiği yapımda hem ünlü isimler yer alıyor hem de dizi kendi şöhretlerini yaratıyor.

Başrollerde Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington, Lena Headey, Sophie Turner, Maisie Williams ve Nikolaj Coster-Waldau gibi isimler yer alıyor.

Eğer bunca zamandır Game of Thrones’u hiç izlemediyseniz ya da diziyi en baştan yeniden seyretmek istiyorsanız fırsat bu fırsat! Cnbc-e’nin kapanması ardından yayın haklarını satın alan Digiturk diziyi yeniden ekrana taşıyor.

Game of Thrones, ilk sezonun ilk bölümünden itibaren tekrar izleyici karşısına çıkacak. Bölümler hafta içi her gün saat 23.00’te Dizimax Sci-Fi HD’de olacak.