Marvel’in bu yıl vizyona girecek olan filmlerinden Doctor Strange’in çekimlerine Londra’da devam ediliyor. Filmin başrolünde yer alan Benedict Cumberbatch 21 Şubat’ta çekimler sırasında görüntülendi.

 

Merakla beklenen filmin çekimleri için Londra seçilmiş olsa da filmin hikayesi New York’ta geçiyor. Hayranlar tarafından kaydedilen videolarda Londra’nın New York’a benzeyen kısımlarının seçildiği ve şehre özel taksilerin yer aldığı dikkat çekiyor. Paylaşılan videolarda Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı Doctor Strange’in yanında Baron Mordo ve Wong karakterleri yer alıyor.

 

 

Doctor Strange’in yönetmen koltuğunda Scott Derrickson oturuyor. Filmde Benedict Cumberbatch’in yanı sıra Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Mads Mikkelsen ve Tilda Swinton gibi ünlü isimler rol alıyor. Senaryoyu ise Jon Spaihts ile C. Robert Cargill ikilisi birlikte kaleme aldı.

 


Marvel çizgi romanlarından beyaz perdeye uyarlanan Doctor Strange’de tahmin edileceği üzere Stephen Strange’in hikayesi anlatılıyor. Filmde başarılı bir beyin cerrahı olarak kariyer yapan Doktor Stephen Strange’in hayatı yaşadığı korkunç bir kazanın ardından alt üst oluyor. Steve Ditko’nun yarattığı bu kahraman artık istediği gibi kullanamadığı ellerini tedavi etmek istiyor. Bu arzusu sonucunda Ancient One ile tanışıyor. Bu güçlü isim onu alternatif boyutların ve büyünün yer aldığı farklı bir dünyaya sürüklüyor.

Yılın merakla beklenen işlerinden biri olan Doctor Strange, dünya genelinde 4 Kasım 2016’da vizyona girecek. Londra çekimlerinden geri kalan içerikleri aşağıda bulabilirsiniz.