doctor who

BBC kanalında ekrana gelen ve büyük ilgi gören Doctor Who dizisinin ekibi bu sene San Diego Comic Con’da yer almayacak.

2005 senesinde geri dönen Doctor Who dünya genelinde geniş kitlelerce takip ediliyor. Televizyonun en uzun soluklu bilim kurgu dizisinin baş yazarlığını bu yıl da Steven Moffat sürdürüyor. Moffat bu önemli görevi gelecek sezonda Broadchurch ile tanınan Chris Chibnall’a devredecek. Yani onuncu sezon ile birlikte Moffat’a elveda diyeceğiz.

Yeni bölümlerde Peter Capaldi, 12. Doktor karakterini canlandırmaya devam edecek. Ona yeni yol arkadaşı Bill rolünde henüz tanınmayan bir oyuncu olan Pearl Mackie eşlik edecek. Bunun yanı sıra komedyen Matt Lucas da Nardole rolüyle diziye geri dönecek. Şu günlerde onuncu sezonun çekimleri tam hız devam ediyor.

Neden Comic Con’da Olmayacak?

San Diego Comic Con her sene televizyon ve sinemadan sevilen yapımların oyuncularını bir araya getiriyor. Doctor Who da zaman zaman Comic Con’a katılım gösteriyor. Ancak BBC America tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene Doctor Who ekibini San Diego Comic Con’da göremeyeceğiz. Bunun nedeni olarak da onuncu sezonun devam eden çekimleri gösterildi.

Bu Doctor Who hayranlarının bu sene içinde aldığı ikinci kötü haber oldu. Daha önce de onuncu sezonun en erken 2017 senesinde ekrana geleceği duyurulmuştu.

Her kesimden insanın ilgisini çeken San Diego Comic Con 20 Temmuz ile 24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.