Uzun yıllardır BBC kanalında ekrana gelen Doctor Who’ya Class isminde yeni bir kardeş dizi geleceği aylar önce belli olmuştu. Şimdi bu yapıma dair ilk bilgiler ortaya çıkmaya başlıyor.

Doctor Who’nun bir spin-off’a daha kavuşacağı ilk olarak Ekim 2015’te ortaya çıkmıştı. Dizinin yazarlığını daha önce Doctor Who kitaplarından Doctor Who: Tip of the Tongue’yi kaleme alan, A Monster Calls filminin senaryosunda çalışan Patrick Ness üstlendi. Proje Buffy the Vampire Slayer ve The Hunger Games yapımların maceracı ruhuna sahip bir iş olarak tanımlandı. Ardından Class’ta hepsi genç yetenekler olan Greg Austin, Fady Elsayed, Sophie Hopkins ve Vivian Oparah gibi isimleri göreceğimiz açıklandı. Katherine Kelly de bu ekibin öğretmenini canlandıracak. Tüm bu yeni maceralar Doctor Who’da sık sık görünen Coal Lisesi’nde geçecek.

Şimdiye kadar diziye dair bilgilerimiz bunlarla sınırlıydı. Ancak Orlando’da yaşanan büyük katliamın ardından Patrick Ness, kendi Twitter’ı üzerinden yeni bilgiler paylaştı. Kendisine sık sık bu yapımda LGBT topluluğundan bir karakteri görüp görmeyeceğimizin sorulduğunu, normalde bunun bir sır olduğunu ancak Orlando’da yaşananlardan sonra bir önemi kalmadığını dile getirdi. Ana karakterlerden birinin televizyonda LGBT temsili sağlayacağını açıkladı. Ardından bu karakterlerle tanışmamız için can attığını dile getirerek tweetlerini sonlandırdı.

Doctor Who’nun onuncu sezonunun gecikmesiyle daha da merak uyandıran Class’ın ilk sezonuyla sonbahar aylarında ekranlarda olması bekleniyor.