Yayın hayatına Doctor Who’nun kardeş dizisi olarak başlayan Class’ın ikinci sezonu olmayacak gibi görünüyor. Bunun nedeni olarak da düşük reytingler gösteriliyor.

Geçtiğimiz sonbaharda ekrana gelmeye başlayan Class, Doctor Who sevenleri heyecanandırmayı başarmıştı. Bu yapımda Katherine Kelly, Greg Austin, Fady Elsayed, Sophie Hopkins ve Vivian Oparah gibi isimler rol alıyordu. Üstelik hikaye Peter Capaldi’nin hayat verdiği 12. Doktor’un görünmesiyle birlikte başlamıştı. Ancak buna rağmen Class arzu edilen ilgiyi göremedi. Paylaşılan bilgilere göre dizinin ilk bölümü 1 milyon kişi tarafından seyredildi. Ardından izlenme oranları 300.000’e kadar düştü. İngiliz televizyonundaki ortalamanın 800.000 civarında olduğunu göz önünde bulundurunca, dizinin ne kadar az seyredildiği daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. Durum böyle olunca BBC cephesinde iptal konusu gündeme gelmeye başladı.

Henüz BBC tarafından yapılan resmi bir açıklama yok ancak birçok kaynak Class’ın ikinci sezonunun olmayacağını düşünüyor. Böylece Doctor Who’nun kardeş dizisi için yolun sonu gözükmüş oluyor.