Hepimizin Game of Thrones dizisi sayesinde yakından tanıdığı Emilia Clarke şimdi de farklı bir role göz dikti. Sevilen oyuncu dünyaca ünlü ajan James Bond’un kadın versiyonunu canlandırmak istediğini açıkladı.

Hepimizin bildiği üzere Birleşik Krallık için çalışan James Bond karakterine senelerce erkek oyuncular hayat verdi. Bu rolü devralan son isim Daniel Craig olmuştu. Craig’in seriden ayrılmak istemesiyle birlikte birçok oyuncu Bond karakterini canlandırmak istediğini duyurdu. Konuya dair konuşmayan birçok oyuncunun ismi de bu rolle birlikte anılmaya başlandı. Uzunca yıllar James Bond olması istenen en dikkat çekici isim Idris Elba’ydı. Daha sonra bu listeye Tom Hiddleston ve Aidan Turner gibi isimler de eklendi.

Ancak hayranların bu konuda farklı bir isteği vardı. James Bond sevenlerin bir kısmı artık bu karakteri bir kadın oyuncunun devralması gerektiğini düşünüyor. Değişimin ardından karakterin Jane Bond olarak anılabileceği, bu hamleyle serinin yenileneceği düşünülüyor. Bu fikir o kadar beğenildi ki, birçok kadın oyuncunun ismi anılmaya başladı. En fazla beğeni toplayan Gillian Anderson oldu. Anderson’un kampanyaya olumlu tepkisi bu talebi güçlendirdi. Şimdi bir başka kadın oyuncu kendini ortaya attı. Uzun zamandır Daenerys Targaryen rolünde izlediğimiz Emilia Clarke role talip oldu.

Clarke şimdilerde başrolünde yer aldığı Me Before You isminde bir romantik filmin tanıtımlarını yapıyor. Bu süreç devam ederken seviken oyuncu Jane Bond karakterini canlandırmak istediğini hatta kendisine erkek partner olarak da Leonardo DiCaprio’yu isteyeceğini dile getirdi. Onun bu açıklaması kadın Bond talebini güçlendirmiş oldu.

Henüz Daniel Craig karakteri kesin olarak bırakacak mı bilmiyoruz. Geçtiğimiz günlerde son iki James Bond filmini yöneten Sam Mendes artık yönetmenliği başka birinin devralması gerektiğini açıkmış ve seriden ayrılmıştı. Craig’in de Bond olma konusunda isteksizliği herkes tarafından biliniyor. Bu da seride bir yeniliğe gidilmesi gerektiğini gösteriyor. Bu değişiklik kadın Bond şeklinde mi olacak, bilemiyoruz.