Harris Pool yaptığı anketle Amerikan halkının en sevdiği oyuncuları ortaya çıkarttı. Tom Hanks başı çekti.

Hollywood her sene çok sayıda film üretiyor. Bunların büyük bir kısmı da Dünya genelinde vizyona giriyor. Bizler de dolayısıyla Amerikan filmleri ve oyuncuları aşina şekilde büyüdük. Peki şimdiye kadar hiç en sevdiğiniz Amerikalı oyuncunun kim olduğunu düşündünüz mü?

Harris Pool sitesi Amerikan halkının en sevdiği oyuncuları belirlemek üzere bir anket düzenledi. Amerika Birleşik Devletleri‘nden 2.200 yetişkinin katılım sağladığı bu ankette Forrest Gump, Saving Private Ryan, The Green Mile gibi filmlerle akıllarda yer eden Tom Hanks anketin birincisi oldu.
İkinci sırada Edward Scissorhands, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Alice in Wonderland ve Pirates of the Caribbean ile sevilen Johnny Depp yer alıyor. Üçüncü sırada yakın zamanda Golden Globe Awards‘ta Cecil B. DeMille ödülünü kazanan Denzel Washington‘ı görüyoruz. Onu da Training Day, American Gangster, Man on Fire ya da Inside Man gibi filmlerle hatırlıyor olabilirsiniz.

İşte Harris Pool’un anketine göre Amerika’nın en popüler oyuncuları:

  1. Tom Hanks
  2. Johnny Depp
  3. Denzel Washington
  4. John Wayne
  5. Harrison Ford
  6. Sandra Bullock
  7. Jennifer Lawrence
  8. Clint Eastwood
  9. Brad Pitt
  10. Julia Roberts

Tecrübeli oyuncu Tom Hanks, Harris Poll‘un önceki yıllarda düzenlediği anketlerde de çok defa birinci gelmeyi başarmıştı. Onun zirveye adını yazdırdığı yıllar 2002, 2004, 2005 ve 2013 oldu. Bunun yanında listede yer alan en genç oyuncu The Hunger Games filmleriyle ismini duyuran, Oscar Ödüllü genç yıldız Jennifer Lawrence oldu.