Bethesda, Fallout 4 için 3 adet DLC’nin resmi duyurusunu yaptı!

Bethesda Softworks, Fallout 4’ün ilk ek paket detaylarını duyurdu. Automatron, Wasteland Workshop ve Far Harbour adlarında en az 3 tane indirilebilir içerik olacağının bilgisi verildi. Ancak, bu iyi haberin yanında kötü haberimiz de var. Bethesda, Fallout 4’ün season pass fiyatını 30 dolardan, 50 dolara arttırdı!

İlk indirilebilir içerik olan Automatron, Mart ayında satışa sunulacak ve ücreti 10 dolar olacak. Bu içerikle birlikte the Mechanist adlı karakter oyuna dahil olacak. Şeytani robot ordusu oluşturan the Mechanist’in peşine düşeceğiz. Robotları yok ettikçe elde ettiğimiz parçalarla kendi robotumuzu da yapabileceğiz! Bethesda açıklamasında, üretilen bu robotların yüzlerce farklı mod kullanarak kendimize özgü yapabileceğimizi, zırh, yetenekleri, silahlar, robotun rengi ve hatta sesine kadar bir çok özelliğini değiştirmenin mümkün olacağını söyledi.

İkinci indirilebilir içeriğimiz olan Wasteland Workshop, Nisan ayında oyuncularla buluşacak ve 5 dolardan satışa sunulacak. Wasteland Workshop eklentisi ile, tuzak ve kafesler kurarak Deathclaw da dahil tüm canlıları yakalayabileceğiz. Bu yakaladığımız canlıları evcilleştirmek de mümkün olacak. Ayrıca bu ek paketle birlikte yerleşim yeriniz için dizayn seçenekleri de artıyor. Bu seçeneklerin arasında nixie tüp ışıklandırmaları, hayvan postları, dekorasyon kitleri gibi yeni tasarımlar olacak.

Üçüncü ek paket olan Far Harbor da Mayıs ayında yayımlanacak ve 25 dolarlık bir ücreti olacak. Bu yeni içerik genişlemesi ile, Valentine’s Detective Agency’den alacağınız görevle genç bir kadını bulmaya çalışacağız. Yeni maceramızda gizemli Far Harbor adasına seyahat edecek ve daha yüksek radrasyon seviyelerindeki bu ölümcül topraklara adım atacağız. Bethesda açıklamasında bu ek paketin oyuna gelen en büyük harita genişlemesi olacağını belirtti.

Oyunun yayıncı firması Bethesda Softworks, açıklanan bu üç içeriğin sadece başlangıç olduğunu ve önümüzdeki dönemlerde yeni indirilebilir içeriklerin de geleceğini duyurdu. 2016 yılında yayımlanacak tüm bu içeriklerin değerinin 60 dolardan fazla olacağı da belirtildi. Bu DLC planını göz önüne alınca, Fallout 4 season pass ücreti de 50 dolara çıkarıldı. Ancak, 1 Mart tarihinden önce season pass satın alan oyunculardan herhangi bir ekstra ücret alınmayacağının da vurgusu yapıldı.