Fantastic Beasts and Where to Find Them

Harry Potter serisini sevenlerin merakla beklediği Fantastic Beasts and Where to Find Them’e devam filmi gelecek. Warner Bros. ikinci filmin 2018’de vizyona gireceğini açıkladı.

J.K. Rowling tarafından kaleme alınan Harry Potter serisi hem kitapları hem de filmleriyle büyük ilgi çekmeyi başarmıştı. Bir döneme damgasını vuran bu seri şimdi geçmişe, 1926 yılınaa dönerek devam ediyor. Aynı evrende geçen hikayede bu sefer büyüzoolojist Newt Scamander’in maceralarını izleyeceğiz. New York‘u mesken tutan filmde Büyülü canlıları araştıran Newt, New York şehrine doğru yol alıyor. Taşıdığı bavulsa araştırıp topladığı büyülü ve çok tehlikeli canlılarla dolu… Bu çantadan bazı canlılar kaçınca, Newt‘un asıl macerası da başlamış oluyor.

Bu yeni kahramana Oscar Ödüllü başarılı oyuncu Eddie Redmayne hayat veriyor. Filmde ona Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Samantha Morton, Ezra Miller, Colin Farrell, Faith Wood-Blagrove ve Jenn Murray gibi oyuncular eşlik ediyor. İlk filmin senaryosunu J.K. Rowling yazdı. Yönetmen koltuğundaysa David Yates oturuyor.

Aynı Ekiple Yola Devam!

Şimdilik Fantastic Beasts and Where to Find Them 2 ismiyle anılan devam filmi 2018 senesinde izlenebilecek. Senaryosunu yine J.K. Rowling kaleme alacak. Son dört Harry Potter filmini de yönetmiş olan David Yates yine kamera arkasındaki patron oluyor. Kahramanımız Newt Scamander’in enteresan hikayesi aynı ekiple devam edecek.

İlgi uyandıran bu serinin yeni filmi Amerika’da 16 Kasım 2018’de gösterime girecek.