Fantastic Four MCU

En son filmiyle negatif eleştiri yağmuruna tutulan ve beklentilerin çok altında kalan Fantastic Four’un geleceğinde ne gözüküyor? MCU’ya dahil olacak mı?

Fox’un haklarına sahip olduğu Fantastic Four’un geleceği pek parlak gözükmüyor. 2005 ve 2015 yıllarında 2 defa filmi çekilen Fantastic Four sinemada bir türlü bekleneni veremedi. Özellikle 2015 yılında yeniden canlandırılan Fantastic Four kahramanlarının yerden yere vurulduğuna hepimiz tanıklık ettik. Tam bir fiyasko olarak adlandırılabilecek bu filmden sonra Fox’un bir kez daha maceraya atılacağını düşünmüyoruz.

Ancak diğer bir yandan da önümüzde Spider-Man örneği var. Belki yine Marvel ortak bir anlaşma yapar ve aynı Spider-Man’de olduğu gibi Fantastic Four’a da dahil olur. Bu durumun da kesinlikle olumlu bir gelişme olacağını söyleyebiliriz. Durumu değerlendirdiğimiz zaman da geriye tek bir soru kalıyor. Fantastic Four MCU’ya dahil olacak mı? AlloCiné için konuşan Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige, bu konuya açıklık getirdi.

Fantastic Four ile ilgili herhangi bir planımız yok. Konuyla ilgili konuşma da olmadı.

Marvel Studios’un başkanı yaptığı bu keskin açıklamayla birçok Fantastic Four hayranını üzdü. Ancak, Fox’un bu konuda net bir adım atmamasının yanında Marvel’ın fazlasıyla sıkışık film takvimini düşününce böyle bir açıklama pek de şaşırtmadı. Bir mucize olup Fox ve Marvel orta yolu bulsa bile yakın dönemde bu filmi görmeyi ummamak lazım. Aynı zamanda Fantastic Four isminin beyaz perdede artık negatif bir etki yarattığını da göz önüne almak gerekiyor. Tüm bunları düşününce de yakın gelecekte bu kahramanları MCU’ya dahil olmuş görmek pek mümkün olmayacaktır.