AMC kanalında ekrana gelen Fear the Walking Dead ikinci sezonuyla geri dönecek. İkinci sezonun kalan bölümleri için heyecan uyandıran bir tanıtım paylaşıldı.

Sizin de bildiğiniz gibi Fear The Walking Dead şimdiden bir efsane halini alan The Walking Dead’in kardeş dizisi olarak başladı. 2015 yazında yayın macerası başlayan yapımın ilk sezonu altı bölümden oluşuyordu. Bu yeni yapımda Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Lorenzo James Henrie, Rubén Blades ve Colman Domingo gibi oyuncular rol alıyor. Los Angeles şehrinde geçen dizide olayların The Walking Dead’de göremediğimiz süreci ele alındı. Rick’in komadan uyanmasından önce zombi virüsünün yayılma süreci nasıl gerçekleşti, insanlar yaşananlar nasıl tepkiler verdi, karmaşa nasıl başladı gibi sorular cevaplandı. Ardından nisan ayında daha tempolu ilerleyen ikinci sezon başladı. Ara veren yapım ağustos ayında geri dönecek. Peki yeni bölümlerde neler olacak? İlk ipuçları paylaşılan tanıtımda yer alıyor.

FTWD ekibi de San Diego Comic Con’daydı

Fear The Walking Dead ilk sezonunda hikayenin çok ağır ilerlediği yönünde eleştiriler almıştı. Şimdi zombi kıyametinin tam anlamıyla başlamasıyla işler daha da kızışıyor. Dizinin yapımcılardan David Erickson durumu  “Artık etrafta o kadar çok zombi var ki, onlar da geri dönüşün olmadığını görüyor.” sözleriyle tanımlıyor. Varın gerisini siz düşünün.

Sevilen yapım Fear The Walking Dead’de ikinci sezonun kalan bölümleri Amerika’da 21 Ağustos’tan itibaren izleyici karşısına çıkacak.