fear the walking dead

Fear the Walking Dead’in ikinci sezonu kaldığı yerden devam ediyor. Hızla ilgi gören yapım zombi kıyametine parçalanmış bir ailenin merceğinden bakıyor. Tüm dünyada ses getiren The Walking Dead dizisinden hemen önce yaşananları ekrana getiriyor.

İnsanların kaçmak, sırları gizlemek ve geçmişlerini gömmek için geldiği bir kentte, gizemli bir salgın baş gösteriyor. Lise rehberlik öğretmeni Madison Clark ve İngilizce öğretmeni Travis Manawa’nın sağlamayı başardığı kırılgan istikrarı tehdit ediyor. Kızgın, kaçmaya meyilli ve müptela çocuklarla başa çıkarken iki aileyi birleştirmeye çalışmanın günlük baskısı, toplum parçalanmaya başladığında geri planda kalıyor. Zoraki bir evrim, ancak güçlü olanın hayatta kalabildiği bir ortamda bu işlevsiz aile ya kendilerini yeniden icat etmek ya da daha karanlık geçmişleriyle barışmak durumunda…

İkinci Sezonda Neler Oluyor?

Robert Kirkman ve Dave Erickson tarafından yaratılan dizi geçtiğimiz yıl ekrana gelmeye başladı. Büyük ilgi gören yapımda Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Lorenzo James Henrie ve Rubén Blades gibi isimler rol alıyor. İkinci sezonun ikinci yarısında zombi tehlikesi daha da artıyor. Tabii her zaman olduğu gibi asıl tehlike zombiler değil, bu süreçte hayatta kalmaya çabalayan insanlar oluyor. Üstelik ailenin farklı yerlere dağılması hayatta kalma mücadelesini daha zorlu bir hale getiriyor.

Fear the Walking Dead yeni bölümleriyle Amerika yayınıyla aynı gün 22 Ağustos Pazartesi günü 23.20’de TLC’de ekrana gelecek.