AMC’nin sevilen dizilerinden Fear the Walking Dead nisan ayında ekrana dönecek. Yeni bölümlerden ilk tanıtım sonunda paylaşıldı.

Fear The Walking Dead şimdiden bir efsane halini alan The Walking Dead’in kardeş dizisi olarak yayın hayatına başladı. İlk sezonu 2015 yılının yaz aylarında ekrana geldi. Altı bölümden oluşan bu sezon bazı izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Bir kısmı dizinin The Walking Dead’le aynı tempoda ilerlemediğini söyleyerek eleştirdi. AMC, bu dizi projesine daha en baştan iki sezon onayı vermişti. İlgi gören yapım şimdi ikinci sezonuyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dizinin hikayesi Los Angeles şehrinde geçiyor. Olayları The Walking Dead’de göremediğimiz zombi virüsünün yayılma sürecinden başlayarak anlatıyor. İnsanların bu duruma verdiği tepkileri, karmaşanın ilk zamanlarını da görme fırsatı yakalıyoruz. The Walking Dead ile aynı evrende geçen dizide farklı karakterlerin hayatta kalma macerasına şahit oluyoruz. Hikayeye giriş niteliği taşıyan birinci sezondan sonra asıl sıkıntılı süreç ikinci sezonda başkayacak.

Fear The Walking Dead’de Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Lorenzo James Henrie, Rubén Blades ve Colman Domingo gibi oyuncular rol alıyor.

Birinci sezon finalinde dizinin ana karakterleri bir gemiyle denize açılarak kendilerini kurtarmayı seçmişti. Paylaşılan tanıtımda da onları denizde görüyoruz. Kendilerine güvenli bir liman arayan ekibin şansı yaver gitmeyecek gibi görünüyor. Kısa fragmanda da “Güvenli liman yok” sözleri yer alıyor.

Dave Erickson ve Robert Kirkman’ın yarattığı dizi ikinci sezonuyla 10 Nisan’da ekrana geri dönecek. Yeni bölümler için paylaşılan ilk tanıtımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.