final fantasy xv

Square Enix, dün düzenlediği basın konferansında, Final Fantasy XV ile ilgili haberleri ve projeleri bizlerle paylaştı. Biz de sizlere bu haberlerin bir derlemesini yaptık.

Final Fantasy XV, 5 Bölümlük Anime ile Karşımıza Gelecek

Etkinlikte duyurulan ilk haberlerden biri Final Fantasy XV’in animesi oldu. Brotherhood: Final Fanstasy XV ismiyle yayımlanan anime 5 bölümden oluşacak ve YouTube üzerinden izlenebilir olacak.

Animenin yapımcılığını A-1 Pictures üstleniyor. Bilmeyenler için söylemekte yarar var, A-1 Pictures Sword Art Online ve Black Butler animelerinin arkasındaki stüdyo. Eh, ilk bölümü şimdiden yayımlanan animenin kötü gözüktüğünü kimse söyleyemez sanırım.

Final Fantasy XV, Film Uyarlamasıyla Beyaz Perdeye Geliyor

Eğer anime sizi yeterince heyecanlandırmadıysa, bu haberin heyecanlandıracağını düşünüyoruz! Final Fantasy anime uyarlamasının yanında, film olarak da karşımıza gelecek! Kingsglaive: Final Fantasy XV ismiyle karşımıza gelen filmin ilk fragmanı yayımlandı bile!

Filmde, Noctis’in babası Kral Regis’in hikayesini izleyeceğiz. Hikayeni yanında, fazlasıyla popüler oyuncu kadrosu dikkatleri çekiyor. Game of Thrones’dan da tanıdığımız Lena Headey ve Sean Bean, Luna ve King Regis rollerinde olacak. Breaking Bad’den Aaron Paul da Nyx karakterine hayat verecek.

Sadece oyuncu kadrosunun bile insanı heyecanlandırdığını söyleyebilirim.

Final Fantasy XV Oyununun Çıkış Tarihi Açıklandı

Square Enix, düzenlediği Undercovered etkinliğinde yıllardır yapım aşamasında olan, artık şehir efsanesi haline gelen Final Fantasy XV’in çıkış tarihini duyurdu. Oyunumuz 30 Eylül 2016 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir olacak! PC versiyonu ile ilgili henüz bir haber paylaşılmadı.

Oyunun hikaye modu tanıtıcı videosu da Square Enix tarafından paylaşıldı. Belirtmekte yarar var, oyunun PlayStation 4 ve Xbox One için demoları şu an için oynanabilir durumda! Xbox One demosuna buradan, PlayStation 4 demosuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm haberlerin yanında, Square Enix’in etkinliği ilginç bir görselle sona erdi. Sadece yayımlanan bu görsel bile insanı heyecanlandırırken akıllarda soru işaretleri de uyandırıyor.

Final Fantasy XV