Uzun yıllar süren beklemenin ardından vizyona girecek olan Finding Dory’nin şerefine hikayenin başlangıcı olan Finding Nemo filmine özel bir Honest Trailer videosu geldi.

2003 senesinde vizyona giren Finding Nemo’yu biz Kayıp Balık Nemo ismiyle biliyoruz. Bu animasyon yapımın yönetmenliğini Andrew Stanton ve Lee Unkrich birlikte üstlenmişti. En başarılı animasyon yapımlar arasında kabul edilen filmin senaryosunu da Andrew Stanton, Bob Peterson ve David Reynolds üçlüsü kaleme aldı. Orijinal versiyonda Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould, Willem Dafoe, Brad Garrett, Allison Janney, Austin Pendleton, Stephen Root ve Vicki Lewis gibi isimler seslendirme yaptı.

2004 senesinde Oscar Ödülü’ne layık görülen yapımda bizlerin palyaço balığı olara bildiğimiz türden olan ufak Nemo’nun maceraları anlatılıyor. Marlin, eşinin zamansız bir şekilde ölmesinin ardından oğlu Nemo için oldukça fazla endişeleniyor. Artık büyüyen Nemo da daha bağımsız davranmaya başlıyor. Nemo okula giderken oynadıkları bir oyun sırasında kayboluyor. Marlin de oğlunu bulmak için büyük bir mücadelenin içine giriyor.

Şimdi Finding Nemo ile başlayan macera ilk olarak yine bu yapımda tanıştığımız Dory ile devam ediyor. Finding Dory filminde unutkanlığıyla meşhur olan Dory geçmişini hatırlamay başlıyor ve ailesini bulmak için amansız bir maceraya atılıyor.

Merakla beklenen yapım Amerika’da 17 Haziran’da gösterime başladı. Türkçe ismi Kayıp Balık Dori olan yapımın 2 Eylül’de Türk izleyicilerin karşısına çıkması bekleniyor.