Amerika Birleşik Devletleri’nin tarihini konu eden filmlere bir yenisi daha ekleniyor. İç Savaş süresinde yaşanan enteresan bir olayı konu eden Free State of Jones filmi yakın zamanda izleyici karşısına çıkacak. Bu ilgi çekici yapım için ikinci fragman seyircilerle paylaşıldı.

Free State of Jones’un yönetmen koltuğunda Gary Ross’u görüyoruz. Filmin başrolündeyse Hollywood’un sevilen isimlerinden Matthew McConaughey yer alıyor. Yapımda yan rollerde ona Keri Russell, Gugu Mbatha-Raw, Mahershala Ali, Sean Bridgers, Jacob Lofland, Christopher Berry, Liza J. Bennett ve Jessica Collins gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor.

Ağustos ayında vizyona girecek filmde Amerikan İç Savaşı’na yaptıklarıyla büyük ilgi çeken Newt Knight merkeze alınıyor. Onun Amerika Konfedere Devletleri’ne karşı verdiği mücadele ekrana taşınıyor. Köleliği kaldırmayı vaat eden Abraham Lincoln’ün ABD başkanı seçilmesiyle ülkede işler karışıyor. Kendilerine Konfederasyon Devletleri diyen güney eyaletleri Amerika’dan bağımsızlığını ilan ediyor. Çünkü bu bölgelerde yoğun şekilde tarım yapılıyor ve kazancın büyük bir kısmı kölelik sistemine dayanıyor. Kazancından olmak istemeyen güney, kuzeye karşı bir araya geliyor. Ülkede şiddetli bir iç savaş patlak veriyor. Bu süreçte Newt Knight ismindeki bir çifti, köleleri ve kendisi gibi çiftli olanları bir araya getiriyor. Güneyde Konfederasyon Devletleri’ne karşı savaşmaya başlıyor.Onların mücadelesi sonucunda Mississippi’de bir bölge Free State of Jones (Jones’un Özgür Eyaleti) ilan ediliyor.

Kahramanlık içeren konusuyla ilgi çeken Free State of Jones filmi Türkiye’de 12 Ağustos’ta vizyona girecek.