Efsane komedi dizisi Friends‘in başrol oyuncuları, NBC kanalının özel yayınında buluştu. Ekipteki tek eksik Matthew Perry oldu.

Eğer komedi türünü seviyorsanız Friends dizisini duymamış olma ihtimaliniz yok. İzleyenlerin çok sevdiği, ardından tekrar tekrar izlediği bu başarılı dizi 1994 yılında başlayıp, 2004‘te son buldu. 10 sezonluk yapım izleyicilerin aklında bir efsane olarak yer etmeyi başardı. Hikayenin güzelliği, oyuncuların başarısı derken gönlümüzde taht kuran bu dizi ekrana dönsün ya da bir filmi olsun çok istedik. Fakat bu arzumuz bir türlü gerçek olmadı. Öyle ki dizinin oyuncuları topluca bir araya dahi gelmedi. Sadece birbirlerinin dizilerine konuk oyuncu olarak katılmakla yetindiler.

Geçtiğimiz aylarda Friends ekibinin televizyonda yeniden bir araya geleceği ortaya çıktı. Bu haber birçok mecrada dizinin yeni bölümlerle döneceği şeklinde yorumlanmıştı ancak durum oldukça farklıydı. Amerikan televizyonunda komedi dizilerinin efsanevi yönetmeni kabul edilen James Burrows, geçtiğimiz aylarda 1.000 bölümünün çekimini gerçekleştirmişti. Bu önemli kilometre taşı da bir televizyon yayınıyla kutlanacaktı. Bu özel yayında Friends de dahil olmak üzere, Burrows‘un yönetmen olarak çalıştığı komedi dizilerinin oyuncuları bir araya geliyordu. İsmi Must See TV: A Tribute to James Burrows olarak açıklanan yayına Friends dışında Cheers, Frasier, Will & Grace, The Big Bang Theory, Mike & Molly, Wings, Two and a Half Men ve Crowded gibi dizilerin oyuncuları katıldı.

Bu program kapsamında Friends‘in başrolleri yeniden bir araya geldi. Programa katılanlar arasında Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc ve David Schwimmer yer aldı. Chandler Bing karakterini canlandıran Matthew Perry ekibin tek eksiğiydi. O da Londra‘da The End of Longing oyununun provalarında olduğu için stüdyoda yer alamadı. Ancak daha önce The Graham Norton Show‘a katılan oyuncu “Ekipten beş kişi orada olacak. Ben de onları buradan takdim edeceğim çünkü burada [Londra’da] bir oyunda olacağım.” sözleriyle durumu açıklamıştı. Bir şekilde bu buluşmanın bir parçası olacağını dile getirmişti.

Merakla beklenen programdan ilk tanıtım sonunda paylaşıldı. Friends oyuncuları uzunca bir zaman sonra yeniden birlikte televizyonda yer aldı. 21 Şubat‘ta yayımlanacak program keyifli anlara ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Paylaşılan tanıtımı aşağıda bulabilirsiniz.