Gal Gadot

Batman v Superman: Dawn of Justice filminin yıldızlarından olan ve Wonder Woman karakterini canlandıran Gal Gadot, Twitter üzerinden gerçekleşen soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi. Verdiği cevaplar arasında daha çok kadın kahramanlara ihtiyacımız olduğunu söylemesi belki de en çarpıcısı oldu.

İlk soruda, Wonder Woman’ı oynamanın en zor yanı soruldu. Gal Gadot cevap olarak, Wonder Woman karakterini canlandırmasının yanında, onun hikayesini de mümkün olan en dürüst şekilde ortaya çıkarmak için hissettiği sorumluluğun zor olduğunu söyledi.

Sorulan ikinci soruda ise çekimler sırasında en çok hoşuna sahne vardı. Gadot buna cevap olarak da, zaman zaman zorlansa da sette her gün çok eğlendiğini ancak üçlünün bir araya geldiği sahnelerin inanılmaz ve favori sahneleri olduğunu belirtti.

Diğer bir soruda da, Wonder Woman’ın olmanın en iyi kısmı soruldu. Güzel yıldız bu soruya da, onun temsil ettiği her şey; sevgi, doğruluk, adalet ve eşitlik! O, tam anlamıyla bir kadın! cevabını verdi. Yine aynı soruya bir cevap daha veren ünlü oyuncu bu sefer de, Wonder Woman’ın kadınsılığını ve hassaslığını sevdiğini ve Wonder Woman’ın filminde de tüm yönlerini göreceğimizi belirtti.

Bir sonraki soruda ise Gal Gadot’a Wonder Woman rolünü aldığındaki ilk düşüncesi soruldu. Bu soruya da, Batman v Superman’i kızımın seyretmesine kaç yıl olduğunu hesaplamak oldu. Çünkü kızıma ilham verici kadın rol modelleri göstermek önemli dedi. (Ufak bir hatırlatma, Batman v Superman filminde 13 yaş sınırlaması bulunuyor.)

Hemen ardından ise çekimlerden önce herhangi bir ritüeli olup olmadığı soruldu. Gadot bu soruya işime çalışarak gelmek benim için çok çok çok önemli. Dışarıdan sert görünüyor olabilirim ama aslında nerd’üm diyerek cevap verdi.

Diğer bir twitter kullanıcısı ise Wonder Woman’ın insan üstü gücü ve silahlarının dışındaki en önemli özelliğini sordu. Bu soruya da Gadot, kalbi diyerek cevap verdi ve onun kalbinin insanlık için sevgi ve şefkatle dolu olduğunu söyledi.

Devamında ise ilginç bir soru geldi. Wonder Woman’ı canlandırarak tüm dünyadaki kadınların rol modeli olmanın nasıl bir duygu olduğu soruldu. Yıldız oyuncu bu soruya, harika bir duygu. Bir anne olarak Wonder Woman’ın canlandırılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum ve daha fazla kadın süper kahramanlara ihtiyacımız var diyerek cevap verdi.

Son soruda ise Doomsday ile savaşmak için Wonder Woman’ın geldiği sahnede çalan müzik soruldu. Gal Gadot bu soruya da çok çok çok sevdim. Harikaydı. Filmi ilk defa izlerken o bölümde yerimde oturamadım diyerek cevap verdi.

Gal Gadot’un Twitter adresine buradan ulaşabilir ve bu soru cevap etkinliğinin orijinal içeriğini okuyabilirsiniz.