Amerika’da kablolu televizyon yayıncılığı yapan HBO, Game of Thrones dizisiyle gündemden düşmüyor. Televizyonun en çok konuşulan işlerinden biri olmasıyla dikkat çeken dizi altıncı sezonu önümüzdeki hafta sonlandıracak. The Winds of Winter bölümünden ilk tanıtım paylaşıldı.

Bildiğiniz gibi bu sevilen yapım George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire kitap serisinden uyarlanıyor. Hikayeyi David Benioff ve D.B. Weiss televizyona aktarıyor. Dizi son olarak Battle of the Bastards bölümüyle ekrana geldi. Burada Jon Snow ile Ramsay Bolton arasındaki hayati mücadeleye tanık olduk. Jon, savaş sırasında beklenen liderliği pek gösteremese de, Sansa’nın öngörüsü yardımıyla savaşı kazandı. Uzun zamandır beklendiği üzere Ramsay Bolton’un sonu geldi. Starklar Winterfell’i geri almayı başardı ancak asıl mücadele bundan sonra başlıyor.

Paylaşılan yeni tanıtımda King’s Landing’de işlerin kızıştığını görüyoruz. Cersei, Margaery ve Tommen merakla beklenen mahkeme gününe hazırlanıyor. Dövüş ile yargılanmanın kaldırılmasıyla birlikte Cersei’ye neler olacağı sorusu akıllara geliyor. Öte yandan Jamie, Blackfishleri yenmenin ardından Freylerle bir araya geliyor. İki aile önceki galibiyetlerini kutluyor. Jon, Sansa’ya bu dünyada sadece birbirlerine sahip olduklarını ve bu sebeple aralarında bir güven olması gerektiğini dile getiriyor. Petyr Baelish de uzun zamandır belli olan niyetini Sansa’ya açıyor. Tanıtım Daenerys Targaryen ile Tyrion Lannister’in “büyük oyuna dahil olmak” hakkında konuşmasıyla son buluyor.

Miguel Sapochnik tarafından yönetilen The Winds of Winter bölümü 26 Haziran Pazar günü HBO’da ekrana gelecek. Bu heyecanlı bölüm Türkiye’de Digiturk’ün Dizimax Sci-Fi kanalında izleyici karşısına çıkacak.