Son yılların en fazla ilgi gören Amerikan dizisi Game of Thrones desek, sanıyorum yanlış olmaz. Sevilen dizinin ekibi kalabalık bir kadro ile San Diego Comic Con 2016’ya katıldı.

Artık hepimizin ezbere bildiği üzere HBO kanalında ekrana gelen Game of Thrones, George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire kitap serisine dayanıyor. Bu kapsamlı hikayeyi televizyona David Benioff ve Dan Weiss ikilisi aktarıyor. Altıncı sezonuyla büyük heyecan uyandıran yapımın ekibi kalabalık bir halde San Diego Comic Con 2016’ya katıldı. Dizinin hayranları bu panele büyük ilgi gösterdi.

Panele Kimler Katıldı?

David Benioff ile D.B. Weiss’in yanı sıra Battle of the Bastards bölümünün yönetmeni Michael Sapochnik de paneldeydi. Onlara oyuncu ekibinden John Bradley (Samwell Tarly), Liam Cunningham (Ser Davos Seaworth), Nathalie Emmanuel (Missandei), Isaac Hemptstead Wright (Bran Stark), Conleth Hill (Varys), Faye Marsay (The Waif), Kristian Nairn (Hodor), Iwan Rheon (Ramsay Bolton) ve Sophie Turner (Sansa Stark) eşlik ediyordu.

Ekip panelde yedinci sezona dair ipucu vermekten olabildiğince uzak durmaya çabaladı. Yedinci sezonun daha önce de açıkladıkları üzere dizide kışın gelmesiyle alakalı olduğunu, bu yüzden çekimlere geç başlayacaklarını tekrarladılar. Sör Davos’un Shireen’in yakılarak öldürülmesinden en azından izleyiciler kadar etkilendiği dile getirildi. Bu açıklamardan en fazla dikkat çekeni Sophie Turner’dan geldi. Turner, Sansa Stark’ın Vadi’nin Askerleri’nin gelişini Jon’a özellikle söylemediğini açıkladı. Böylece savaşın onun sayesinde kazanıldığı net bir şekilde belli oldu.