HBO’nun çok sevilen dizisi Game of Thrones’un altıncı sezon bölümleri giderek yaklaşıyor. Büyük ilgi gören yapım için uzun bir tanıtım daha paylaşıldı.

Yayın hayatına 2011 senesinde başlayan dizi George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire kitap serisinden uyarlandı. Bu hikaye David Benioff ve D.B. Weiss tarafından televizyona uyarlandı. Uzun yıllardır merakla takip edilen yapımda Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Sophie Turner, Iain Glen, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau, John Bradley, Alfie Allen, Aidan Gillen, Conleth Hill, Gwendoline Christie, Isaac Hempstead Wright ve Nathalie Emmanuel gibi isimler rol alıyor.

Sevilen dizi beşinci sezon finalinden beri bol bol gündeme gelmeye devam ediyor. İzleyiciler hala Jon Snow’un akıbetini merak ediyor. HBO tarafından resmi olarak ölümü duyurulsa da, dizinin hayranları onun bir şekilde hikayeye geri döndürüleceğine inanmaya devam ediyor. Game of Thrones’un beşinci sezonla A Song of Ice and Fire serisiyle aynı noktaya gelmesinin ardından hikayenin ne şekilde devam edeceği, bu akışın kitaplara nasıl yansıyacağı büyük merak konusu oldu.

Hepimizin nefesini tutarak beklediği dizi 24 Nisan’dan itibaren ekrana gelmeye devam edecek.