Son yılların en popüler Amerikan dizisi olan Game of Thrones’un yedinci sezonla ekrana döneceği kesinleşti.

HBO kanalında ekrana gelen Game of Thrones, George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire kitap serisine dayanıyor. Bu hikayeyi televizyona David Benioff ve D.B. Weiss ikilisi taşıyor. Dizi önümüzdeki hafta sonunda altıncı sezonuyla izleyici karşısına çıkacak. Yeni bölümlere sayılı saatler kala HBO sonunda yedinci sezon müjdesini verdi.

Aslında hiç kimsenin dizinin geleceğine dair şüphesi bulunmuyordu. Hatta kanal ile yapımcıların gelecek iki sezonun planlaması üzerine çalıştığı net bir şekilde biliniyordu. Daha önce yapılan açıklamalarda Game of Thrones’un son sezonlarının daha kısa olabileceği gündeme gelmişti. Bu plana göre yedinci sezon altı, sekizinci sezon da yedi bölümden oluşacaktı. Dizi sekizinci sezonla birlikte izleyicilere elveda diyecekti.

Henüz bu plan resmileşmedi. Ancak sırf bu bile dizinin en az iki yıl daha ekranlarımızda olacağını garantiliyordu. HBO’nun yaptığı açıklama durumu resmileştirmekten öteye gitmiyor.

Game of Thrones, Jon Snow’un akıbetinin sonunda gözler önüne serileceği altıncı sezonuyla Amerika’da 24 Nisan’da başlayacak. Merakla beklenen bu bölümlerin yayın hakkını Türkiye’de Digiturk aldı. Cnbc-e kanalının kapanmasıyla sahipsiz kalan yapımı artık Digiturk’ün Dizimax Sci-Fi kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.