game of thrones

Hepimizin ilgiyle takip ettiği Game of Thrones altıncı sezon finaliyle ekrana geldi. Diziye daha yeni veda etmişken yedinci sezonda yönetmen koltuğuna oturacak isimler de belli oldu.

Önce Entertainment Weekly’nin duyurduğu habere göre yeni bölümlerde dört farklı yönetmen görev yapacak. Bunlar arasında seriyde daha önce çalışanların yanı sıra yeni isimler de yer alıyor.

Bunlardan en fazla dikkat çekeni Emmy Ödüllü Alan Taylor oldu. Taylor daha önce Ned Stark’ın öldüğü Baelor gibi önemli bölümleri yönetti. En son Game of Thrones’ta 2012 senesinde çalışmıştı. Yedinci sezonla birlikte geri dönecek. Taylor’u ayrıca The Sopranos, Thor: The Dark World ve Terminator: Genisys gibi yapımlardan da tanıyoruz.

Ardından yönetmenlik görevini Jeremy Podeswa üstlencek. Kanadalı yönetmen Emmy Ödülleri’ne aday gösterilen bir isim. Daha önce Boardwalk Empire, The Tudors, Six Feet Under, Queer as Folk ve Carnivàle gibi yapımların kamera arkasında çalıştı. Game of Thrones’ta da Unbowed, Unbent, Unbroken bölümü onun elinden çıktı.

Şimdiye kadar dört kere yapımda çalışan Mark Mylod da geri dönüyor. Shameless ve Entourage dizileriyle tanınan Mylod daha önce The Broken Man ve No One gibi Game of Thrones bölümlerini de yönetmişti.

Matt Shakman Dizide Yeni

Son olarak Matt Shakman yedinci sezonda görev yapacak. Shakman ilk kez dizide yönetmen koltuğuna oturacak. Onu özellikle FX kanalında ekrana gelen komedi dizisi It’s Always Sunny in Philadelphia ile tanıyoruz. Aynı zamanda Mad Men, The Good Wife ve Fargo’da da yönetmenlik yaptı.

Game of Thrones heyecan uyandıran yedinci sezonuyla 2017 senesinin bahar aylarında ekrana dönecek.