Battle of the Bastards

Amerikan televizyonunun en çok konuşulan dizilerinden Game of Thrones altıncı sezon finaline giderek yaklaşıyor. Sezonun en fazla merak edilen bölümlerinden Battle of the Bastards için ilk fotoğraflar izleyicilerle paylaşıldı.

HBO kanalında ekrana gelen Game of Thrones, George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire kitap serisine dayanıyor. David Benioff ve Dan Weiss bu kapsamlı hikayeyi televizyona aktarıyor. Ancak beşinci sezon finaliyle birlikte dizi kitaplarla aynı noktaya geldi. Bu sebeple altıncı sezon kitap serisinden bağımsız bir şekilde ilerlemeye başladı. Bu durum da hem hayranların olacakları tahmin etmesine engel oluyor, hem de beklenmedik hamlelerin yapılmasına olanak sağlıyor.

Heyecanlı bir şekilde ilerleyen altıncı sezonda Jon Snow (Kit Harington) ve Ramsay Bolton (Iwan Rheon)arasında giderek kızışan bir rekabet ortamı oluştu. Sansa Stark’ın Duvar’a gelmesiyle birlikte, Jon kardeşinin başına gelenleri öğrendi. Winterfell’in Boltonların elinde güvende olmadığı da bariz bir şekilde ortaya çıktı. Bunun ardından Ramsay Bolton’dan gelen rahatsız edici mektup da iki karakter arasındaki düşmanlığı körükledi. Sonunda beklenen karşılaşma Battle of the Bastards bölümünde yaşanacak.

Merakla beklenen savaşta Jon Snow’un yanında Tormund Giantsbane, Sör Davos, Wun Wun gibi isimlerin yanı sıra kız kardeşi Sansa Stark yer alacak.

Bu ilgi uyandıran bölümün yönetmen koltuğunda Miguel Sapochnik oturuyor. Sapochnik beşinci sezonda çok ses getiren Hardhome bölümünün yönetmenliğini de üstlenmişti. Bu bölüm Jon Snow’un Ak Yürüyenlere karşı verdiği mücadele ile akıllara kazınmıştı. Şimdi bizleri unutulmaz bir bölüm daha bekliyor gibi görünüyor.

Game of Thrones’un Battle of the Bastards isimli bölümü 19 Haziran’da ekrana gelecek. Paylaşılan fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz.

Battle of the Bastards

Battle of the Bastards

Battle of the Bastards

Battle of the Bastards

Battle of the Bastards

Battle of the Bastards

Battle of the Bastards

Battle of the Bastards