Game of Thrones’un yedinci sezonu son buldu ancak diziye dair teorilerin ardı arkası kesilmiyor. Reddit kullanıcısı Game of Thrones hayranları bu sefer ölülerin ordusunun başındaki Gece Kralı’nın asıl amacını bulmaya odaklandı. Ortaya enteresan bir teori çıktı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse yedinci sezon finalinde ak gezenlerin yüzyıllardır ayakta duran Duvar’ı aştığını gördük. Hepsi yavaş adımlarla Winterfell’e oradan da muhtemelen King’s Landing’e doğru ilerliyor. Şimdiye kadar ak gezenlerin neyi amaçladığı konusuna fazlasıyla kafa yorduk. Reddit kullanıcıları twerkmileyyy ve baatezu ise olaya hiç beklenmedik bir açıdan bakıyor.

Bildiğiniz gibi ak gezenler Ormanın Çocukları tarafından yapılan büyüyle hayata getiriliyor. Westeros’un yerlileri olan bu ırk işgalci olarak gördükleri ilk insanlarla uzun yıllar boyunca mücadele ediyor. Ak gezenleri de kendilerini insanlardan koruyabilmek adına yaratıyorlar. Fakat ak gezenler bir süre sonra kontrolden çıkıyor ve her iki ırk için de büyük bir tehlike haline geliyor. Efsanelere göre ak yürüyenler Gods Eye gölü bölgesinde yaratılıyor. Yeni teoriye göre Gece Kralı bu bölgeye geri dönerek büyüyü ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Eğer başarılı olursa tüm ak gezenlerin yeniden insana dönüşeceği düşünülüyor. Böylece ak gezene dönüşen herkes hayata dönecek ve gerçek anlamda yaşamın tadını sürebilecek.

Doğrusu Gece Kralı’nın herkesi öldürmekten daha farklı bir amacı olması oldukça cazip bir fikir. Üstelik ak gezenlerin yeniden insana dönüşmesi beklenmedik bir final olabilir. Bakalım Game of Thrones’un yaratıcıları da aynı fikirde olacak mı?