Amerika’da kablolu yayın yapan HBO kanalının büyük ilgi gören dizisi Game of Thrones nisan ayında ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Merakla beklenen dizinin kadın oyuncuları Entertainment Weekly dergisi için bir araya geldi. Dizinin konseptine uygun fotoğraflar Entertainment Weekly’nin kendi sitesi üzerinden paylaşıldı.

Bu başarılı fotoğraflar Marc Hom’un objektifinden dergi sayfalarına taşındı. Onun fotoğrafladığı kadın oyuncular arasında Emilia Clarke, Gwendoline Christie, Maisie Williams, Sophie Turner, Lena Headey ve Natalie Dormer yer alıyor. Tüm bu oyuncuların bir araya getirildiği konsepte isim olarak “Dame of Thrones” seçilmiş.

Merakla beklenen Game of Thrones, altıncı sezonuyla birlikte George R. R. Martin’in yazdığı dünyanın dışına çıkmaya hazırlanıyor. Dizi beşinci sezon finaliyle A Song of Ice and Fire kitap serisinin eriştiği son noktaya ulaştı. Bu sebeple kitapların takipçilerini de, dizinin hayranlarını da sürpriz dolu bir altıncı sezon bekliyor.

Entertainment Weekly için yapılan bu fotoğraf çekimi de yeni bölümlerin kadın karakterlere odaklanacağını müjdeliyor gibi… HBO kanalının programlar müdürü bu fotoğraf çekimi ardından “Kadınlar bu sezonda şahane. Bunu sadece karakterler dergiye kapak oldu diye de söylemiyorum. Daenerys her zamanki gibi. Ona Brienne, Sansa, Cersei, Margaery eşlik ediyor. Yara gibi diğer karakterler de bu gruba dahil. Bu sezona onlar güç veriyor. Bu hikaye akışı içinde doğal fakat aynı zamanda radikal bir değişim.” sözlerini paylaştı.

Game of Thrones ilgi uyandıran yeni bölümleriyle 24 Nisan’dan itibaren HBO’da olacak. Bu fotoğraf çekimine ait kareleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

*Yazımız bir sonraki sayfada devam etmektedir.

1 2