Amerika’da HBO kanalında izleyici karşısına çıkan Game of Thrones uzun yıllardır Amerikan televizyonunun en çok konuşulan dizisi olmaya devam ediyor. Ölen karakterler, hikayeye yeni dahil olan isimler, sevilen karakterlerin akıbeti derken dizi asla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz sene de en çok Jon Snow’u konuştuk. Beşinci sezon finalinin ekrana gelmesiyle birlikte Jon’un akıbeti bütün yıl her mecrada karşımızdaydı.

Uzun bir aranın ardından Game of Thrones geçtiğimiz hafta altıncı sezonuyla ekrana gelmeye başladı. Dile kolay altı sene… İnsan söylerken bile onca zamanda nelerin değiştiğini düşünmeden edemiyor. Değişimi en çok dikkat çekenler de elbette herkesin gözü önünde olan ünlü isimler oluyor.

Game of Thrones’un izleyicilerin favorisi olmasıyla birlikte dizinin oyuncuları da geniş kitlelerce sevilmeye ve takip edilmeye başlandı. Böyle olunca onların yaşadığı en büyük değişim bile dikkat çekiyor. Hatta karakterinin ölmesinden sonra Kit Harington’ın saçlarını kestirmemesi bile gündeme gelmişti. Durum böyle olunca Game of Thrones oyuncularının ve doğal olarak canlandırdıkları karakterlerin seneler içinde nasıl değiştiğini düşünmeden edemiyor insan. Tabii biz bunları düşünürken Entertainment Weekly olayı listeye dökmüş bile…

Buyurun bakalım Game of Thrones karakterleri altı sezonda nasıl değişmiş…

Arya Stark – Maisie Williams
Bran Stark – Isaac Hempstead Wright
Cersei Lannister – Lena Headey

Sör Davos Seaworth – Liam Cunningham

Brienne of Tarth – Gwendoline Christie
Daenerys Targaryen – Emilia Clarke
Jaime Lannister – Nikolaj Coster-Waldau
Margaery Tyrell – Natalie Dormer
Jorah Mormont – Iain Glen
Jon Snow – Kit Harington
Melisandre – Carice van Houten
Theon Greyjoy – Alfie Allen
Sansa Stark – Sophie Turner
Tyrion Lannister – Peter Dinklage
Lord Varys – Conleth Hill