the winds of winter

HBO kanalının büyük ilgi gören dizisi Game of Thrones bir sezon finaliyle daha karşımıza çıkacak. Altıncı sezon The Winds of Winter isimli bölümle son bulacak. Merakla beklenen bölümden ilk fotoğraflar izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Bildiğiniz gibi bu sevilen yapım George R. R. Martin’in A Song of Ice and Fire kitap serisine dayanıyor. Bu hikayeyi televizyona David Benioff ve Dan Weiss ikilisi birlikte aktarıyor. Beşinci sezonun kitaplarla aynı noktaya gelmesiyle birlikte, altıncı sezon oldukça bağımsız bir şekilde ilerliyor. Bu yüzden her hafta yaşanacaklar merak ederken, dizide olanlar izleyicileri şaşırtmayı başarıyor.

Geçtiğimiz hafta Jon Snow ile Ramsay Bolton arasında merakla beklenen mücadele yaşandı. Çetin geçen savaşın ardından Winterfell, Starklara geri döndü. Ramsay Bolton da kendi tazılarının elinden ölümle yüzleşti. Bu heyecan dolu bölüm Game of Thrones’un izlenme rekorunu kırmayı dahi başardı. Şimdi ilgi uyandırmayı başaran sezon finali bölümüne ulaştık. Bu bölümün ismi The Winds of Winter olarak açıklandı. Bu ad ile George R. R. Martin’e direkt olarak göndermede bulunuluyor. Ünlü yazarın bir türlü tamamlayamadığı kitabın ismi de The Winds of Winter olacak.

Sezon finalinde kamera arkasında Miguel Sapochnik görev yaptı. Sapochnik, beşinci sezonun Hardhome ve bu sezonun Battle of the Bastards bölümlerini de yönetmişti.

69 dakika süreceği açıklanan The Winds of Winter bölümü Amerika’da 26 Haziran’da ekrana gelecek. Bu bölümler ülkemizde Digiturk’ün Dizimax Sci-Fi kanalında yayımlanıyor.

the winds of winter

the winds of winter

the winds of winter

the winds of winter

the winds of winter