Amerikan televizyonunun en fazla izlenen işlerinden biri olan Game of Thrones’un altıncı sezonu adım adım yaklaşıyor. Dizinin gelecek bölümleri için yeni bir tanıtım daha izleyicilerin beğenisine sunuldu.

HBO’nun hit dizisi beşinci sezonu heyecan dolu bir şekilde sonlandırmıştı. Jon Snow’un akıbeti, Daenerys Targaryen’a ne olacağı, Cersei Lannister’ın utançla imtihanı, Tyrion Lanniter’ın yeni topraklara uyum sağlama çabası… Kafalarda oluşan tüm sorular dizinin yeni bölümleriyle birlikte cevap bulacak diye umuyoruz. Şimdiye kadar elimize Game of Thrones’a dair pek fazla yeni bilgi geçmedi. Birkaç defa yeni bölümlerden fotoğraflar paylaşıldı. Dizinin kadın oyuncuları Entertainment Weekly’ye özel pozlar verdi. Sonunda kısa da olsa ikinci tanıtım seyircilerle paylaşıldı. Bu süreçte en çok yine Jon Snow konuşuldu. Kit Harington’ın saçlarını kestirmemesinden, Belfast’ta görüntülenmesine kadar her türlü detay haber oldu. Karakterin bir şekilde hikayeye döneceğine dair umut sonlanmadı. İzleyiciler hala onun yaşıyor olabileceğine inanmak istiyor.

Tüm bu merakın üzerine bir tanıtım daha çıktı Otuz saniye uzunluğundaki bu videoda “Korkuyor musun? Korkmalısın. Artık büyük oyunun içindeyiz ve büyük oyunlarda korkucudur.” sözleri yer alıyor.

Beşinci sezon finaliyle A Song of Ice and Fire kitap serisiyle aynı noktaya ulaşan Game of Thrones’un nasıl devam edeceği, sevdiğimiz karakterleri ne gibi yeni maceraların beklediğini görmek için biraz daha beklememiz gerekecek. Altıncı sezon 24 Nisan’dan itibaren HBO kanalında ekrana gelecek.