Ben Affleck’in ayrılacağına dair söylentilerden artık hepimiz sıkıldık. Ancak yine de bizi meşgul ediyor işte. Ben Affleck’in ayrılması durumunda ise tabii ki yeni Batman’in kim olacağı ya da olabileceği diyelim büyük bir merak konusu. Gary Oldman ise yeni Batman’i bulmuş bile.

Christopher Nolan’ın The Dark Knight (Kara Şövalye) üçlemesinde Gary Oldman Commissioner Jim Gordon rolüyle karşımıza gelmişti. Kendisi Batman evrenini yakından tanıyan biri. Bir de en başarılı Batman uyarlamalarından birinde önemli bir karakteri canlandırdığını düşününce kendisinin düşüncelerini yabana atmamak lazım diye düşünüyorum.

Gary Oldman Batman açıklaması

Joaquin Phoenix

7. Avustralya Uluslararası Sinema ve Televisyon Sanatları Akademisi Uluslararası Ödül töreninde TooFab’e konuşan ünlü oyuncu Ben Affleck’in yerine kimin gelebileceğini söyledi.

Joaquin Phoenix gibi birinin o rolü canlandırdığını görmek isterim. Ben Affleck’e kesinlikle saygısızlık etmek istemem ama bu rolü oynayacak kişi onu kaldırabilmeli.

Joaquin Phoenix kesinlikle çok başarılı bir oyuncu. Batman’in de ağırlığını gerçekten kaldırabilecek biri. Ancak, şahsi bir yorum yapmak istiyorum bu konuda. Ben Affleck 45, Joaquin Phoenix 43 yaşında. Batman üçlemesini ve diğer DC filmlerini düşününce minimum 5 yıllık belki daha uzun bir bağlılıktan söz ediyoruz. Kendisinin başarılı olacağına inansam da yaş olarak belki daha genç birilerinin adı bu rolle geçebilir, geçmeli.